Start Aktualności

Archiwum

       
2016-07-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec

» Intencja ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.
Więcej

2016-06-18

Parafialna pielgrzymka do Gniezna i na Lednicę

Parafialna pielgrzymka do Gniezna i na Lednicę, miejsc związanych z Chrztem Polski, odbędzie się 18 czerwca (sobota). Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00.
Więcej

2016-06-12

Maryja prowadzi do Jezusa

Dziękujmy Bogu, zwłaszcza w tym maryjnym miesiącu, za to, że to postępowanie drogą wiary za Maryją stało się naszym udziałem, wiarą naszego narodu, i prośmy zarazem o to, abyśmy idąc za Jej przewodnictwem nigdy nie ustawali w wierze.
Więcej

2016-06-05

Słowo ks. kard. Kazimierza Nycza na IX Święto Dziękczynienia

Jeżeli Bóg w Miłosierdziu swoim obdarza nas łaską, miłością i przebaczeniem, to jednocześnie wzywa nas, abyśmy byli sługami i pośrednikami tego Miłosierdzia wobec świata. Stajemy się zaś świadkami Miłosierdzia Bo­żego, gdy otwieramy nasze serca na drugiego człowieka i gotowi jesteśmy przyjąć go w jego biedzie i trudnościach.
Więcej

2016-06-05

Koło Żywego Różańca im. kard. Stefana Wyszyńskiego

Z radością informujemy, że w naszej parafii powstało nowe Koło Żywego Różańca. Przyjęcie nowych członków do Żywego Różańca z Pawłowic (bloki) odbyło się w niedzielę, 5 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.00.
Więcej

2016-06-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec

» Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność. » Intencja ewangelizacyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.
Więcej

2016-05-29

Ojciec Stanisław Papczyński – orędownik godności i świętości życia

Kontempluj miłosierdzie Boże! Głoś, że serce Boga jest dla wszystkich otwarte i zapewniaj, że przed żadnym grzesznikiem, dopóki gotów jest pokutować, nie jest zamknięta droga do zbawienia.
o. Stanisław Papczyński
Więcej

2016-05-27

Nowenna do Opatrzności Bożej

Aby duchowo przygotować się do Święta Dziękczynienia, które obchodzić będziemy 5 czerwca, 27 maja rozpoczynamy nowennę do Opatrzności Bożej. Potrwa ona do 4 czerwca. Zapraszamy do osobistej modlitwy.
Więcej

2016-05-11

Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Podobnie jak w ubiegłym roku, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zgromadziliśmy się w naszym kościele, aby w duchowej jedności z Matką Najświętszą i Apostołami modlić się o obfite owoce Ducha Świętego w naszym życiu.
Więcej

2016-05-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na maj

» Intencja ogólna: Aby we wszystkich krajach świata kobiety były traktowane z czcią i szacunkiem oraz by doceniano ich niezbędny wkład w życie społeczne.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby rozpowszechniał się w rodzinach, wspólnotach i grupach zwyczaj odmawiania Różańca w intencji ewangelizacji i pokoju.
Więcej

2016-04-24

X Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach

Drodzy Siostry i Bracia, aby żyć zgodnie z nauką Jezusa naszego Mistrza, prosimy każdego z Was w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia: Bądź miłosierny na drodze! – Bądź chrześcijaninem także za kierownicą!
Więcej

2016-04-24

MIŁOSIERNI CZYNEM

Budowanie Kościoła jako wspólnoty miłości braterskiej i wzajemnej solidarności to wielkie zadanie uczniów Chrystusa. Realizacja tego zadania wymaga od wszystkich ludzi Kościoła otwartości na dar Bożej miłości oraz poszerzenia swojej „wyobraźni miłosierdzia”.
Więcej

2016-04-21

Przyjmijcie Ducha Świętego

W czwartek, 21 kwietnia 2016 roku, zgromadziła nas w kościele uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez młodzież naszej parafii. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Michał Janocha. Dostojnego gościa przywitali ks. Proboszcz, rodzice oraz młodzież.
Więcej

2016-04-17

Kościół matką powołań

Bardzo pragnę, by w czasie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia wszyscy ochrzczeni mogli doświadczyć radości z tego, że należą do Kościoła! I by mogli odkryć na nowo, że powołanie chrześcijańskie, jak również poszczególne powołania rodzą się w łonie ludu Bożego i są darami Bożego miłosierdzia.
Więcej

2016-04-17

Życie jako powołanie

List ks. kard. Kazimierza Nycza, arcybiskupa metropolity warszawskiego na Niedzielę Dobrego Pasterza i Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
Więcej

2016-04-09

Papież Franciszek o miłości w rodzinie

Radość miłości przeżywana w rodzinach jest także radością Kościoła. Jak wskazali Ojcowie synodalni, pomimo licznych oznak kryzysu małżeństwa, „pragnienie rodziny jest stale żywe, zwłaszcza wśród ludzi młodych i motywuje Kościół”. Odpowiadające na to pragnienie „chrześcijańskie przepowiadanie dotyczące rodziny to doprawdy dobra nowina”.
Więcej

2016-04-03

KEP w sprawie ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.
Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.
Więcej

2016-04-03

Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 obraz jako pierwsi przejęli parafianie z Bieniewa Parceli.
Więcej

2016-04-02

Warszawskie Laboratorium Wiary – Góra Moria

W sobotę, 2 kwietnia, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania uczestniczyła w Warszawskim Laboratorium Wiary, które odbyło się w Teatrze „Roma”. Uczestnicy obejrzeli spektakl gliwickiego Teatru A pt. „Góra Moria – samotność milczenia”.
Więcej

2016-04-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na kwiecień

» Intencja ogólna: Aby rolnicy indywidualni otrzymywali należyte wynagrodzenie za swoją cenną pracę.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali świadectwo miłości i wiary w Jezusa Chrystusa pośród konfliktów polityczno-religijnych.
Więcej

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.