2019-05-19

​ V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 19 maja 2019 r.

» W środę przypada wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będą wystawione relikwie.
» Od piątku będziemy się modlić nowenną do Opatrzności Bożej przed XII Świętem Dziękczynienia.

2019-05-12

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 12 maja 2019 r.

» Jutro wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, a we wtorek święto św. Macieja, apostoła.
» W środę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za śp. Józefa Rusieckiego, fundatora naszego kościoła w 210. rocznicę jego śmierci.

2019-05-05

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5 maja 2019 r.

» Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny pod hasłem: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1, 12). Zachęcam do lektury Słowa Bożego.
» W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji warszawskiej.

2019-04-28

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 kwietnia 2019 r.

» Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.
» Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00.