2024-03-17

PANIE, POMÓŻ MI OBUMRZEĆ!

Komentarz do Ewangelii
V niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r.
Słowa Ewangelii według św. Jana (J 12, 20-33)

2024-03-20

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00 (w okresie zimowym). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2024-03-16

Nowenna w intencji Ojczyzny – Akcja 21:20

W sobotę, 16 marca 2024 r., rozpoczyna się nowenna „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, zanoszona za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

2024-03-16

Nowenna w intencji Ojczyzny – Intencje na każdy dzień

Układ nowenny
Znak krzyża
Odczytanie intencji z dnia
Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo
Modlitwa w intencji Ojczyzny

2024-03-24

Gorzkie Żale (część III)

Duszo oziębła czemu nie gorejesz,
Serce me, czemu całe nie truchlejesz?
Toczy twój Jezus z ognistej miłości
Krew w obfitości.

2024-03-10

Nowenna do św. Józefa

Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

2024-02-19

Przewodniczący Episkopatu: Zachęcam wszystkich Polaków do żarliwej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny

Szczera modlitwa łączy ludzi, a nie dzieli. Pomaga uwolnić się od egoizmu. Pozwala uspokoić emocje. Uodparnia przed manią wyższości.

2024-01-01

Intencje Światowej Sieci Modlitwy na rok 2024

» O dar różnorodności w Kościele
» Za chorych terminalnie
» Za współczesnych męczenników

2024-02-14

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2024

Modlitwa, jałmużna i post nie są trzema niezależnymi zadaniami, ale jednym ruchem otwartości, ogołocenia: precz z bożkami, które nas obciążają, precz z przywiązaniami, które nas więżą. Wówczas obumierające i odizolowane serce przebudzi się.