Start Duszpasterstwo Bielanki

Spotkania:

Opiekunka: p. Małgorzata Bańkowska

Liturgiczna Służba Dziewcząt – Bielanki

Bielanki to wspólnota parafialna skupiająca dziewczęta w różnym wieku: z przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkół średnich. Nazwa pochodzi od białego stroju, jaki noszą w czasie procesji i pełnienia innych czynności liturgicznych. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca oraz z okazji ważnych uroczystości kościelnych czynnie uczestniczą w procesji po Mszy św. Biorą udział w procesjach: rezurekcyjnych, Bożego Ciała oraz w Oktawę Bożego Ciała sypiąc kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, niosąc poduszki i feretrony.

Patronkami Bielanek są: Najświętsza Maryja Panna i św. Maria Goretti.

Bielanką może zostać każda dziewczynka, wystarczą jedynie dobre chęci. Zapraszamy do grona Bielanek wszystkie dziewczęta. Pragniemy utworzyć w naszej parafii Formację Bielanek i rozpocząć regularne spotkania.