Start Duszpasterstwo Koła Żywego Różańca

Koła Żywego Różańca

Opiekun: ks. Proboszcz

Różaniec jest modlitwą do Niej, do Maryi i jest naszą modlitwą, którą odmawiamy z Maryją.
Proszę Was odmawiajcie Różaniec
.
Jan Paweł II

Przynależność do Koła Żywego Różańca polega na codziennym odmówieniu dziesiątka różańca. Każdy z uczestników ma wyznaczoną na dany miesiąc tajemnicę różańcową. Raz w miesiącu wszyscy członkowie spotykają się na modlitwę i zamieniają tajemnicami. Osoba odpowiedzialna za konkretne koło nazywana jest zelatorem (od łac. zelus – gorliwy).

Koła różańcowe istniejące w naszej parafii spotykają się najczęściej w każdą pierwszą niedzielę miesiąca lub w innym ustalonym terminie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Osoby chcące na stałe włączyć się do modlitwy i działalności kół różańcowych prosimy o zgłoszenie się do zelatorek.

KALENDARZ SPOTKAŃ 2015/2016

• 27 września 2015 r., po Mszy św. o godz. 9.00
  • 24 stycznia 2016 r., po Mszy św. o godz. 9.00
  • 15 maja 2016 r., po Mszy św. o godz. 9.00

W październiku każde z Kół Żywego Różańca wybiera sobie przynajmniej jeden dzień,
w którym poprowadzi nabożeństwo różańcowe.

Koła Żywego Różańca istniejące w naszej parafii:

Bieniewo-Parcela

• zelatorka: Małgorzata Dymińska

Bieniewo-Wieś

• zelatorka: Irena Mostek

Gawartowa Wola, KŻR im. św. Jana Pawła II

• zelatorka: Aneta Konarzewska

Lisice

• zelatorka: Elżbieta Pietrzak

Łuszczewek Nowy i Stary

• zelatorka: Teresa Chruścińska

Maszna

• zelatorka: Małgorzata Ćwiek

Pawłowice

• zelatorka: Teresa Niedzińska

Pawłowice (bloki), KŻR im. kard. Stefana Wyszyńskiego
  • zelatorka: Elżbieta Płażewska

Miesięcznik Różaniec:

• zachęca do modlitwy różańcowej z rozważaniami, podając krótkie ich przykłady do wszystkich tajemnic;

• przybliża historię objawień fatimskich dla tych, którzy chcą włączyć się w nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca;

• zamieszcza fragmenty Ewangelii z komentarzami do nich na każdy dzień miesiąca;

• przytacza świadectwa wiary ludzi zawierzenia i apostolskiego działania, wywiady z ludźmi, którzy na co dzień żyją duchowością różańcową;

• proponuje program spotkania kółka różańcowego z określonymi sugestiami, konferencję formacyjną, intencje apostolstwa modlitwy dla tych, którzy tworzą grupy modlitewne i kółka Żywego Różańca;

• ukazuje wydarzenia z życia Kościoła i Narodu, pogłębioną publicystykę społeczno-religijną.

• Różaniec, miesięcznik katolicki