Start Aktualności

2021-04-09

Piątek w oktawie Wielkanocy

Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili.

2021-04-08

Czwartek w oktawie Wielkanocy

Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.

2021-04-07

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00 (okres zimowy). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2021-04-07

Środa w oktawie Wielkanocy

Nadto, jeszcze niektóre z naszych kobiet przeraziły nas: były rano u grobu, a nie znalazłszy Jego ciała, wróciły i opowiedziały, że miały widzenie aniołów, którzy zapewniają, iż On żyje. (,,,) O, nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?

2021-04-06

Wtorek w oktawie Wielkanocy

Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».
Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.

2021-04-05

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

2021-04-04

Błogosławieństwo stołu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 do 12.00. Dopuszczalne jest błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny.

2021-04-04

CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!

A myśmy się chlubić powinni
Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa.
W Nim jest zbawienie,
życie i zmartwychwstanie nasze.

2021-04-02

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.

2021-04-02

STABAT MATER (koncert online)

W „Stabat Mater” objawił się w sposób szczególny geniusz przedwcześnie zmarłego mistrza epoki baroku Giovanniego Battisty Pergolesiego. Targany chorobą, przeczuwający swą rychłą śmierć zaledwie 25-letni kompozytor stworzył arcydzieło, które zadziwia sugestywnością muzycznej treści i klarownością konstrukcji.

2021-04-01

Święte Triduum Paschalne

» Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
» Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
» Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 19.00

2021-04-01

Wielki Czwartek. Msza św. z poświęceniem Krzyżma (transmisja online)

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, godz. 10.00.
W czasie tej liturgii biskup błogosławi olej chorych, olej katechumenów i konsekruje krzyżmo. Msza Krzyżma nie należy jeszcze do Triduum Paschalnego – trwa Wielki Post.

2021-03-31

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

2021-03-28

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

«Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego, Dawida, które nadchodzi. Hosanna na wysokościach!» Tak przybył do Jerozolimy i wszedł do świątyni. Obejrzał wszystko, a że pora była już późna, wyszedł razem z Dwunastoma do Betanii.

2021-03-26

Słowo metropolity warszawskiego na Wielkanoc 2021

Trwajmy razem na modlitwie przy Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym i na dawaniu świadectwa o tym, co się wydarzyło w Jerozolimie w dniu Paschy.

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |