Start Aktualności

2018-03-30

Wielki Piątek. Liturgia Męki Pańskiej

Potem Jezus, świadom, że już wszystko się dokonało, aby się wypełniło Pismo, rzekł: Pragnę. Stało tam naczynie pełne octu. Nałożono więc na hizop gąbkę nasączoną octem i do ust Mu podano. A gdy Jezus skosztował octu, rzekł: Dokonało się! I skłoniwszy głowę, oddał ducha.

2018-03-29

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej

W Wielki Czwartek w Kościele wspomina się Ostatnią Wieczerzę Pana Jezusa z Apostołami. To pamiątka ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna Święte Triduum Paschalne.

2018-03-10

Nowenna do św. Józefa

Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

2018-02-05

Nowenna do św. Walentego

Cześć Ci Walenty kapłanie oddaję,
za łaski i pociechy, których doznaję.
Bądź uwielbiony, dzięki Ci ponawiam,
Ciebie pozdrawiam.
* Początek Nowenny – 5 lutego.

2018-02-02

Matka Boża Gromniczna

Z Matką Bożą Gromniczną związana jest legenda opowiadająca o tym, jak to Święta Panienka odpędzała światłem gromnicy wilki od siedzib ludzkich. Jeszcze dzisiaj można spotkać obrazy przedstawiające Matkę Bożą z gromnicą w ręku wśród przerażonych wilków.

2018-01-19

Pomóżmy Mariuszowi

Diagnoza: rak glejak wielopostaciowy IV stopień, wyjątkowo paskudna odmiana. Wycięcie guza wielkości główki czosnku nie kończy leczenia. Czeka mnie radio i chemioterapia, ale przy moim typie nowotworu o wiele większe szanse zatrzymania choroby może dać terapia immunologiczna, bardzo kosztowna i niedostępna w Polsce.

2018-01-01

Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju

Pokój wszystkim ludziom i narodom ziemi! Pokój, który aniołowie głoszą pasterzom w noc Narodzenia Pańskiego, jest głębokim pragnieniem wszystkich ludzi i wszystkich narodów, szczególnie tych, którzy najbardziej cierpią z powodu jego braku.

2017-12-25

Bóg narodził się

Niech Dziecię Jezus napełnia Wasze serca radością, pokojem, nadzieją i ufnością.
Niech Was strzeże, błogosławi i umacnia w podążaniu drogą miłości!
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

2017-12-10

Bogurodzica

Najstarsza polska pieśń religijna i najstarszy zachowany polski tekst poetycki wraz z melodią. Utwór powstał w średniowieczu, najprawdopodobniej na przełomie XIII i XIV wieku. Pierwszy zapis tekstu pochodzi z 1407, wcześniej tekst mógł krążyć w obiegu ustnym.

2017-11-19

Nie miłujmy słowem, ale czynem

Jeśli chcemy naprawdę spotkać Chrystusa, to konieczne jest, abyśmy dotknęli się Jego Ciała w ranach ubogich, w odpowiedzi na Komunię sakramentalną otrzymaną w Eucharystii.

2017-08-20

Apel o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną.

2017-08-02

Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III.

2017-06-17

Poświęcenie kapliczki na Cholewach

W sobotnie południe, 17 czerwca 2017 r., na posesji państwa Alicji i Bogdana Ostrowskich ks. proboszcz Jarosław Wojcieski poświęcił kapliczkę poświęconą Matce Bożej Częstochowskiej, której wizerunek widnieje na głównej płycie

2017-06-17

Pierwszy szafarz nadzwyczajny Komunii św. w naszej parafii

W dniu 17 czerwca 2017 r. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie kard. Kazimierz Nycz udzielił naszemu parafianinowi p. Krzysztofowi Juszczalowi błogosławieństwa do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św.

2017-06-15

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza.

2017-06-04

Przyczyno naszej radości, módl się za nami!

Z końcem maja zakończyły się nabożeństwa ku czci Matki Bożej, jednak wezwania Litanii Loretańskiej każdego dnia są aktualne. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na majowe wiele z nich zostało w naszej pamięci.

2017-05-14

I Festiwal Pieśni Maryjnej

W niedzielne popołudnie, 14 maja, nasz parafialny zespół, który aranżuje Wieczory Uwielbienia, wziął udział w I Festiwalu Pieśni Maryjnej, który odbył się w Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Gminy Teresin.

2017-05-01

Papieskia Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2017-04-02

Nowi kandydaci na ministrantów

W niedzielę poprzedzającą Wielki Tydzień w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia kandydatów na ministrantów. Do grona Służby Liturgicznej Ołtarza zostali włączeni nowi chłopcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 otrzymali szarfy oraz złożyli przyrzeczenie, że chcą rozwijać swoją wiarę i służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

2017-04-01

Papieskia Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień

Intencja ogólna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |