Start Aktualności

Archiwum

       
2021-04-09

Piątek w oktawie Wielkanocy

Jezus znowu ukazał się nad Jeziorem Tyberiadzkim. A ukazał się w ten sposób: Byli razem Szymon Piotr, Tomasz, zwany Didymos, Natanael z Kany Galilejskiej, synowie Zebedeusza oraz dwaj inni z Jego uczniów. Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili.
Więcej

2021-04-08

Czwartek w oktawie Wielkanocy

Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam.
Więcej

2021-04-07

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00 (okres zimowy). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.
Więcej

2021-04-07

Środa w oktawie Wielkanocy

Nadto, jeszcze niektóre z naszych kobiet przeraziły nas: były rano u grobu, a nie znalazłszy Jego ciała, wróciły i opowiedziały, że miały widzenie aniołów, którzy zapewniają, iż On żyje. (,,,) O, nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?
Więcej

2021-04-06

Wtorek w oktawie Wielkanocy

Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”».
Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział.
Więcej

2021-04-05

Poniedziałek w oktawie Wielkanocy

A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».
Więcej

2021-04-04

Błogosławieństwo stołu w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego

Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 do 12.00. Dopuszczalne jest błogosławienie pokarmów w ramach liturgii domowej, podczas śniadania wielkanocnego, którego może dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny.
Więcej

2021-04-04

CHRYSTUS PAN ZMARTWYCHWSTAŁ!

A myśmy się chlubić powinni
Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa.
W Nim jest zbawienie,
życie i zmartwychwstanie nasze.
Więcej

2021-04-02

Nowenna do Miłosierdzia Bożego

Pragnę – powiedział Pan Jezus do Siostry Faustyny – abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju Mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w godzinie śmierci. W każdym dniu przyprowadzisz do Serca Mego odmienną grupę dusz i zanurzysz je w tym morzu miłosierdzia Mojego.
Więcej

2021-04-02

STABAT MATER (koncert online)

W „Stabat Mater” objawił się w sposób szczególny geniusz przedwcześnie zmarłego mistrza epoki baroku Giovanniego Battisty Pergolesiego. Targany chorobą, przeczuwający swą rychłą śmierć zaledwie 25-letni kompozytor stworzył arcydzieło, które zadziwia sugestywnością muzycznej treści i klarownością konstrukcji.
Więcej

2021-04-01

Święte Triduum Paschalne

» Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
» Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00
» Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego: Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 19.00
Więcej

2021-04-01

Wielki Czwartek. Msza św. z poświęceniem Krzyżma (transmisja online)

Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, godz. 10.00.
W czasie tej liturgii biskup błogosławi olej chorych, olej katechumenów i konsekruje krzyżmo. Msza Krzyżma nie należy jeszcze do Triduum Paschalnego – trwa Wielki Post.
Więcej

2021-03-31

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00 (okres zimowy). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.
Więcej

2021-03-28

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

«Hosanna! Błogosławiony Ten, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego, Dawida, które nadchodzi. Hosanna na wysokościach!» Tak przybył do Jerozolimy i wszedł do świątyni. Obejrzał wszystko, a że pora była już późna, wyszedł razem z Dwunastoma do Betanii.
Więcej

2021-03-26

Słowo metropolity warszawskiego na Wielkanoc 2021

Trwajmy razem na modlitwie przy Chrystusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym i na dawaniu świadectwa o tym, co się wydarzyło w Jerozolimie w dniu Paschy.
Więcej

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.