Start Aktualności

2018-10-28

Pakistan. Przerwać milczenie

Powstały w 1947 roku jako państwo świeckie, Pakistan powoli stał się republiką islamską. Teraz kraj zamieszkiwany jest przez ponad 190 milionów osób, z których tylko ok. 4 milionów to chrześcijanie. Około 3 miliony Pakistańczyków deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego.

2018-10-21

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018

Przekazywanie wiary, będące istotą misji Kościoła, odbywa się zatem przez „zarażanie” miłością, przez co radość i entuzjazm wyrażają nowo odnaleziony sens i pełnię życia. Upowszechnianie wiary przez przyciąganie wymaga serc otwartych, poszerzonych miłością.

2018-10-14

Promocja ministrancka Kacpra

W niedzielę 14 listopada 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 11.30 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowego ministranta. Do Liturgicznej Służby Ołtarza Ksiądz Proboszcz włączył Kacpra Rogalskiego.

2018-10-13

Nowenna do św. Jana Pawła II

Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Jana Pawła II, którego wspomnienie obchodzić będziemy 22 października. Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie.

2018-10-10

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Boże jedynie dobry i łaskawy, spraw przez nieskończone zasługi męki i śmierci Jezusa Chrystusa, Syna Twego, przez przyczynę Niepokalanej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych, a szczególnie Błogosławionego księdza Jerzego, abym dostąpił łaski, o którą proszę (przedstawić swoje prośby).

2018-10-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na październik

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

2018-09-26

Nowenna do św. Faustyny Kowalskiej

Start: 26 września.
Święta Faustyno, uproś mi łaskę coraz głębszego wnikania w tajemnice Miłosierdzia Bożego w dziele stworzenia, zbawienia i chwały, abym jak Ty dawał ją poznać całemu światu.

2018-09-25

Dziś 65. rocznica uwięzienia Prymasa Wyszyńskiego

Dokładnie 65 lat temu został bezprawnie aresztowany Prymas Stefan Wyszyński. Trzy lata internowania, cierpienia i szykany miały zniszczyć jego autorytet i Kościół w Polsce, a paradoksalnie wydały duchowe owoce.

2018-09-20

Nowenna do św. Michała Archanioła

Wszechmogący wieczny Boże, który św. Michała Archanioła ustanowiłeś obrońcą Kościoła i zwierzchnikiem raju, udziel za jego wstawiennictwem Kościołowi pomyślności i pokoju, a nam łaski w tym życiu i chwały w wieczności. Przez Chrystusa Pana na­szego. Amen.

2018-09-18

List pasterski Episkopatu Polski na Rok św. Stanisława Kostki

Dziś przypada 450. rocznica śmierci Patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji przypominamy treść listu Episkopatu na obchodzony w Kościele w Polsce Rok Świętego Stanisława Kostki.

2018-09-05

Dzieje Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Sanktuarium św. Józefa Kaliskiego to historyczna kolegiata kaliska. Papież Paweł VI w roku 1978 podniósł ten kościół do godności Bazyliki Mniejszej.

2018-09-05

Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego

Przyjdźcie do Ran Moich, z sercem pałającym miłością. Przez Rany Moje otrzymacie wszystko, bo zasługa Krwi Mojej jest nieskończonej ceny. Mając Moje Rany i Moje Najświętsze Serce, możecie wszystko wyjednać, Najświętsze Rany dają moc nad Sercem Boga.

2018-09-02

List Pasterski z okazji VIII Tygodnia Wychowania

W dzisiejszej Ewangelii Jezus kieruje naszą uwagę ku ludzkiemu wnętrzu. Przytacza skargę Boga zawartą w Księdze Proroka Izajasza: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie” (Mk 7,6).

2018-09-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na wrzesień

Intencja powszechna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2018-08-26

Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego

W Twoje dłonie składamy naszą przeszłość i przyszłość, całe nasze życie narodowe i społeczne, Kościół Syna Twego i wszystko, co miłujemy w Bogu.
Prowadź nas poprzez poddaną Ci Ziemię Polską do bram Ojczyzny Niebieskiej. A na progu nowego życia sama okaż nam Jezusa, błogosławiony Owoc żywota Twego. Amen.

2018-08-26

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Jezus Jej odpowiedział: „Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Jeszcze nie nadeszła moja godzina”. Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

2018-08-05

18. niedziela zwykła. Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

Odpowiedział im Jezus: «Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie».

2018-08-02

Odpust Porcjunkuli

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III. Początkowo można go było zyskać jedynie między wieczorem dnia 1 sierpnia a wieczorem dnia 2 sierpnia.

2018-08-01

Powstanie Warszawskie w poezji

Jest tylko jedna prawda
Bez kłamstw wykrętnych, bez cienia:
Prawda walczącej Warszawy,
Prawda ludzkiego sumienia.

2018-07-22

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”

Pomoc i łask i Ducha Świętego potrzebne są także wszystkim użytkownikom drogi. Jego dary takie jak dar mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności czy bojaźni Bożej pomagają również czuwać nad bezpieczeństwem własnym i innych podróżnych.

« 1 | 2 |