Start Aktualności

2017-08-02

Odpust Porcjunkuli – 2 sierpnia

W 1216 roku św. Franciszkowi objawił się Pan Jezus, obiecując zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Na prośbę Franciszka przywilej ten został zatwierdzony przez papieża Honoriusza III.

2017-06-04

Przyczyno naszej radości, módl się za nami!

Z końcem maja zakończyły się nabożeństwa ku czci Matki Bożej, jednak wezwania Litanii Loretańskiej każdego dnia są aktualne. Dzięki systematycznemu uczęszczaniu na majowe wiele z nich zostało w naszej pamięci.

2017-05-01

Papieskia Intencja Apostolstwa Modlitwy na maj

Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2017-04-02

Nowi kandydaci na ministrantów

W niedzielę poprzedzającą Wielki Tydzień w naszej parafii odbyła się uroczystość przyjęcia kandydatów na ministrantów. Do grona Służby Liturgicznej Ołtarza zostali włączeni nowi chłopcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 otrzymali szarfy oraz złożyli przyrzeczenie, że chcą rozwijać swoją wiarę i służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

2017-04-01

Papieskia Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień

Intencja ogólna: Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

2017-02-19

Przyjdź jak deszcz do spragnionych serc

W piątkowy wieczór, 27 stycznia, odbył się w naszej parafii kolejny Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16, 15)

2017-02-05

Nowenna do św. Walentego

Cześć Ci Walenty kapłanie oddaję,
za łaski i pociechy, których doznaję.
Bądź uwielbiony, dzięki Ci ponawiam,
Ciebie pozdrawiam.
* Początek Nowenny – 5 lutego.

2017-02-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty

Intencja ogólna: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2017-02-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na marzec

Intencja ewangelizacyjna: Aby prześladowani chrześcijanie doświadczyli wsparcia całego Kościoła przez modlitwę i w postaci pomocy materialnej.

2017-01-08

Wyniki konkursu roratniego

„W domu Królowej Maryi” to temat tegorocznych rorat, podczas których dzieci i dorośli przygotowywali się nie tylko do narodzin Jezusa Chrystusa, ale również do 300. rocznicy koronacji Obrazu Jasnogórskiego.

2017-01-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2017

STYCZEŃ
Intencja ewangelizacyjna: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

2017-01-01

Orędzie Ojca Świętego na 50. Światowy Dzień Pokoju

Życzę pokoju każdemu mężczyźnie, kobiecie, chłopcu i dziewczynce, i modlę się, aby obraz i podobieństwo Boga w każdym człowieku pozwoliły nam uznawać się nawzajem za święte dary obdarzone ogromną godnością.

2016-12-25

Oto dziś narodziła się Miłość

Niech przy świątecznym stole nie zabraknie wspólnej modlitwy i ciepła rodzinnej atmosfery na wzór Świętej Rodziny. Wszystkich Was ogarniam wdzięczną i szczerą modlitwą.

2016-12-18

Rok św. Brata Alberta

Z dniem Bożego Narodzenia wiąże się w tym roku specjalna okoliczność. Sto lat temu, właśnie w ten dzień, gdy w południe dzwony wzywały do modlitwy Anioł Pański, narodził się dla nieba św. Brat Albert. Setna rocznica śmierci stanowi dobrą okazję, by przybliżyć wszystkim tę niezwykłą postać poprzez ogłoszenie roku 2016 /2017 Rokiem św. Brata Alberta.

2016-12-18

Betlejemskie Światło Pokoju

W ostatnią niedzielę Adwentu harcerki i harcerze z Hufca ZHP Sochaczew przynieśli je do naszej świątyni. Betlejemskie Światło Pokoju, które wręczyli Księdzu Proboszczowi podczas Mszy św. o godz. 9 .00 będzie nam ono towarzyszyło do świąt Bożego Narodzenia.

2016-12-07

Mama, Tata i Dzieci

Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.
Rodzina składa się z ojca, matki i ich dzieci.
Na takiej rodzinie społeczeństwo powinno budować swoją przyszłość.

2016-12-05

Rekolekcje adwentowe z Matką Bożą Fatimską

W roku 2017 obchodzić będziemy 100. rocznicę objawień fatimskich, które miały miejsce od 13 maja do 13 października 1917 roku w dolinie Cova da Iria w Portugalii. Wówczas Matka Boża objawiła się dzieciom fatimskim: Łucji dos Santos oraz Hiacyncie i Franciszkowi Marto.

2016-12-04

Mikołajki w Wilanowie

W II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, ks. Proboszcz z okazji wspomnienia św. Mikołaja, biskupa zorganizował wyjazd autokarowy do Wilanowa.
Naszą pielgrzymko-wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia niedawno otwartej górnej części Świątyni Opatrzności Bożej. To wielkie wydarzenie – udostępnienie jej wiernym – miało miejsce 11 listopada br. w Narodowe Święto Niepodległości.

2016-12-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na grudzień

» Intencja ogólna: Aby we wszystkich częściach świata zniknęła plaga, jaką jest werbowanie dzieci żołnierzy.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby ludy europejskie odkryły na nowo piękno, dobroć i prawdę Ewangelii, która napełnia życie radością i nadzieją.

2016-11-28

Roraty 2016 – W domu Matki Bożej

» Maryjo, naucz mnie służyć Bogu jak Ty » Maryjo, nie chcę ranić Boga i ludzi grzechami » Maryjo, Ty jesteś moim wsparciem i obroną » Maryjo, naucz mnie słuchać Boga jak Ty » Maryjo, dodaj mi odwagi, by bronić wiary » Maryjo, Królowo Polski, módl się za nami » Maryjo, bądź moją Królową

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |