Start Aktualności

Archiwum

       
2020-01-16

Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich

„Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdy trzeci czwartek miesiąca do maja 2020 roku, w Domu Arcybiskupów Warszawskich będą miały miejsce otwarte konferencje z udziałem historyków i badaczy.
Więcej

2020-01-01

Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne

Pokój jest dobrem cennym, przedmiotem naszej nadziei, do którego dąży cała ludzkość. Nadzieja na pokój to postawa ludzka, która zawiera napięcie egzystencjalne, ze względu na które nawet niekiedy uciążliwą teraźniejszość „można przeżywać i akceptować, jeśli ma jakiś cel i jeśli tego celu możemy być pewni, jeśli jest to cel tak wielki, że usprawiedliwia trud drogi”.
Więcej

2020-01-01

Abp Marek Jędraszewski: Pan Bóg kazał nam czynić sobie ziemię poddaną

Prawdziwe nawrócenie ekologiczne zaczyna się od naszego synostwa wobec Boga, który stworzył nas na swój obraz i swoje podobieństwo, i kazał nam czynić sobie ziemię poddaną, to znaczy żebyśmy na całe bogactwo stworzonego świat potrafili patrzeć z taką odpowiedzialnością i taką miłością, z jaką On powoływał ten świat do istnienia.
Więcej

2019-12-29

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Gdy mędrcy się oddalili, oto anioł Pański ukazał się Józefowi we śnie i rzekł: «Wstań, weź dziecię i Jego Matkę i uchodź do Egiptu; pozostań tam, aż ci powiem; bo Herod będzie szukał dziecięcia, aby Je zgładzić».
On wstał, wziął w nocy dziecię i Jego Matkę i udał się do Egiptu.
Więcej

2019-12-28

Prelekcja i modlitwa przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia (transmisja online)

28 grudnia o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Jareckiego, a następnie prelekcja ks. prałata dr. Andrzeja Gałki, nt. „Soli Deo per Mariam”.
Więcej

2019-12-26

Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić.
Więcej

2019-12-25

Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka

«Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie».
Więcej

2019-12-25

List arcybiskupa warszawskiego na Boże Narodzenie 2019 roku

Tajemnica Bożego Narodzenia polega na tym, że Bóg w Jezusie Chrystusie stał się Emmanuelem – Bogiem z nami, z nami wszystkimi. Przyszedł, aby zbawić każdego, bez wyjątku. Przyszedł jako małe, bezbronne dziecko.
Więcej

2019-12-24

Pan jest już bardzo blisko

Zbliżająca się uroczystość Narodzenia Pańskiego i cały rok 2020 niech będzie w naszym życiu realizacją tych słów, które słyszymy podczas każdej Maszy św. i tych, które czytamy w Ewangelii. Niech nasza wiara w Jezusa, którego Ojciec posłał, aby nas zbawić, przejawia się w przyjmowaniu Go pod postaciami eucharystycznymi podczas każdej Mszy św.
Więcej

2019-12-19

„Myśląc z Wyszyńskim” nt. „Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny”

„Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. Spotkania odbywają się w każdy trzeci czwartek miesiąca w Domu Arcybiskupów Warszawskich.
Więcej

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.