Start Aktualności

2020-02-16

Spektakl „Męka Św. Maksymiliana”

Celem i przesłaniem spektaklu jest szerzenie chwały Bożej przez Niepokalaną w duchu św. Maksymiliana Marii Kolbego. Spektakl opowiada o drugim aresztowaniu o. Maksymiliana, jego pobycie w więzieniu na Pawiaku, o drodze przez mękę obozu koncentracyjnego w Auschwitz aż do śmierci głodowej w bunkrze.

2020-02-11

Orędzie na Światowy Dzień Chorego

Słowa Jezusa: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11,28) wskazują na tajemniczy kierunek łaski, która objawia się ludziom prostym i daje wytchnienie utrudzonym i zmęczonym. Słowa te są wyrazem solidarności Syna Człowieczego wobec ludzkości dotkniętej smutkiem i cierpieniem. Jakże wiele osób cierpi w ciele i na duchu!

2020-02-09

Zwiastun dobrej nowiny, świadek Chrystusa ukrzyżowanego, orędownik prawdy i wolności

Ten Boży Pasterz był wiernym głosicielem Ewangelii w słowie i czynie. Bardzo kochał Kościół, czuł się za niego odpowiedzialny, patrzył na niego oczami samego Chrystusa jak na Oblubienicę.

2020-02-09

5. niedziela zwykła

«Wy jesteście solą ziemi. (...) Wy jesteście światłem świata. (...) Tak niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie».

Święto Ofiarowania Pańskiego

Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: «Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu».

Wielka tajemnica wiary

Oto wielka tajemnica wiary – to pierwsze słowa, które kapłan wypowiada w czasie każdej Eucharystii, po słowach konsekracji i ukazaniu wiernym Ciała i Krwi Chrystusa. I rzeczywiście – wielka jest to tajemnica wiary… Tajemnica, która jednocześnie jest źródłem, korzeniem i szczytem całej naszej drogi ku życiu wiecznemu.

2020-02-02

Nowenna dla chorych i źle się mających. Spotkanie z Jezusem uzdrawia

„Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale Ci, którzy się źle mają” (Mt 9,12). Te słowa Jezusa znajdują potwierdzenie w całym Jego życiu, a zwłaszcza wtedy, kiedy spotykał chorych i ich uzdrawiał. W Ewangelii spotkanie Jezusa z chorym zawsze kończy się uzdrowieniem. Czyż to nie napełnia nadzieją i radością?

2020-01-28

Prelekcja i modlitwa przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia (transmisja online)

28 stycznia o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, Prymasa Polski, a następnie prelekcja ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz „Prymas a Naród”.

2020-01-26

Niedziela Słowa Bożego: codziennie czytajmy Biblię

Biblia to najważniejsza księgą każdego chrześcijanina, dlatego proszę wszystkich katolików w Polsce i naszych rodaków poza granicami kraju, byśmy codziennie czytali Pismo Święte i modlili się nim – powiedział abp Stanisław Gądecki.

2020-01-18

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Boże, Ojcze Pana naszego, Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela, dozwól, abyśmy uświadamiali sobie wielkie niebezpieczeństwa, w jakich pogrążają nas nieszczęsne podziały. Spraw, aby znikła wszelka nienawiść, wszelkie przesądy, wszystko, co może nam stawiać przeszkody na drodze do zjednoczenia i Bożej zgody.

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |