Start Aktualności

Archiwum

       
2019-03-25

Dzień Świętości Życia. Podejmij Duchową Adopcję Dziecka Poczętego

Duchowa Adopcja dziecka poczętego jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Jest też osobistym wypełnianiem Jasnogórskich Ślubów Narodu.
Więcej

2019-03-10

Nowenna do św. Józefa

Boże, Ty w niewysłowionej Opatrzności wybrałeś świętego Józefa na Oblubieńca Najświętszej Rodzicielki Twojego Syna, spraw, abyśmy oddając Mu na ziemi cześć jako Opiekunowi, zasłużyli na jego orędownictwo w niebie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
Więcej

2019-03-03

Młodzi, trzeźwi i wolni. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Wychowanie młodego pokolenia w odpowiedzialnej wolności, wymaga tego, by dorośli pomagali wychowankowi w zajęciu dojrzałej postawy wobec myślenia, emocji i uczuć, norm moralnych i podstawowych wartości, własnej wolności, a także wobec Boga, samego siebie i innych ludzi.
Więcej

2019-02-06

70. rocznica ingresu Prymasa Stefana Wyszyńskiego

Z okazji 70. rocznicy ingresu abp. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski do prokatedry warszawskiej, 6 lutego o godz. 19.00, w bazylice archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia i kard. Stefana Wyszyńskiego.
Więcej

2019-02-05

Nowenna do św. Walentego (od 5 lutego)

Cześć Ci Walenty kapłanie oddaję,
za łaski i pociechy, których doznaję.
Bądź uwielbiony, dzięki Ci ponawiam,
Ciebie pozdrawiam.
Więcej

2019-02-02

W służbie wiary i powołania

Osoby konsekrowane, idąc za przykładem Maryi i Józefa, pokazują, że wszystkie momenty życia znaczone są śladami obecności Boga. Bóg pragnie być obecny w każdej chwili naszej codzienności, aby już tu na ziemi otworzyć nam bramy nieba. Życie osób konsekrowanych sprawia, że ta prawda staje się faktem.
Więcej

2019-02-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na luty

O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.
Więcej

2019-01-01

52. Światowy Dzień Pokoju

Przekazanie pokoju znajduje się w centrum misji uczniów Chrystusa. Jest to oferta skierowana do tych wszystkich mężczyzn i kobiet, którzy mają nadzieję na pokój pośród dramatów i przemocy ludzkiej historii. „Domem”, o którym mówi Jezus jest każda rodzina, każda wspólnota, każdy kraj, każdy kontynent, w swojej wyjątkowości i historii.
Więcej

2019-01-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na styczeń

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.
Więcej

2018-12-25

Urbi et Orbi. Franciszek pobłogosławił miastu i światu

Doświadczenie rodziny uczy nas, że między braćmi i siostrami różnimy się jeden od drugiego i nie zawsze się dogadujemy, ale łączy nas nierozerwalna więź a miłość rodziców pomaga nam się miłować. To samo odnosi się do rodziny ludzkiej, ale tutaj to Bóg jest „rodzicem”, fundamentem i siłą naszego braterstwa.
Więcej

2018-12-02

Świeca, która tworzy polską Wigilię

Od I niedzieli Adwentu po Mszach św. będą rozprowadzane świece Caritas. Płonące światło świecy „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” jest wyrazem naszej gotowości dzielenia się z innymi tym, co posiadamy, tak, aby radość z narodzin Chrystusa mogła stać się ich udziałem.
Więcej

2018-11-25

Jubileuszowy Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Jubileuszowy Akt jest nade wszystko aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa i obliguje nas do życia na miarę zawartego z Nim przymierza. W proklamacji Aktu nie chodzi tylko o wyraz zewnętrzny, ale postawę głęboko wewnętrzną, duchową.
Więcej

2018-11-18

Orędzie Ojca Świętego na II Światowy Dzień Ubogich

Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi.
Więcej

2018-10-31

Halloween to nie zabawa, lecz pogaństwo!

„Halloween jest świętem z gruntu antychrześcijańskim” – przestrzega abp Marek Jędraszewski w liście do wiernych. Metropolita łódzki podkreśla, że nie powinny w nim uczestniczyć, nawet w formie zabawy, osoby wierzące. Dorośli zaś „powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym pseudoświętem”.
Więcej

2018-10-28

Pakistan. Przerwać milczenie

Powstały w 1947 roku jako państwo świeckie, Pakistan powoli stał się republiką islamską. Teraz kraj zamieszkiwany jest przez ponad 190 milionów osób, z których tylko ok. 4 milionów to chrześcijanie. Około 3 miliony Pakistańczyków deklaruje przynależność do Kościoła katolickiego.
Więcej

2018-10-21

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018

Przekazywanie wiary, będące istotą misji Kościoła, odbywa się zatem przez „zarażanie” miłością, przez co radość i entuzjazm wyrażają nowo odnaleziony sens i pełnię życia. Upowszechnianie wiary przez przyciąganie wymaga serc otwartych, poszerzonych miłością.
Więcej

2018-10-14

Promocja ministrancka Kacpra

W niedzielę 14 listopada 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 11.30 miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia nowego ministranta. Do Liturgicznej Służby Ołtarza Ksiądz Proboszcz włączył Kacpra Rogalskiego.
Więcej

2018-10-13

Nowenna do św. Jana Pawła II

Dziś rozpoczyna się nowenna do św. Jana Pawła II, którego wspomnienie obchodzić będziemy 22 października. Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie.
Więcej

2018-10-10

Nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Boże jedynie dobry i łaskawy, spraw przez nieskończone zasługi męki i śmierci Jezusa Chrystusa, Syna Twego, przez przyczynę Niepokalanej Maryi Dziewicy i wszystkich Świętych, a szczególnie Błogosławionego księdza Jerzego, abym dostąpił łaski, o którą proszę (przedstawić swoje prośby).
Więcej

2018-10-01

Papieska Intencja Apostolstwa Modlitwy na październik

Intencja ewangelizacyjna: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
Więcej

« 1 | 2 | 3 |

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.