Start Aktualności

2019-12-01

Wieczór Uwielbienia. PAN JEST BLISKO!

Cóż mogę Tobie dać za tyle w życiu łask.
Więc serce Jezu weź, chcę by kochało Cię.
Panie, proszę przyjdź.
Zapraszamy na adwentowy wieczór uwielbienia, który odbędzie się w I niedzielę Adwentu o godz. 18.00.

2019-12-01

I NIEDZIELA ADWENTU. Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (...) bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

2019-11-28

Prelekcja i modlitwa przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia (transmisja online)

28 listopada o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Michała Janochy, a następnie prelekcja prof. Pawła Skibińskiego pt. „Prymas, Polak, mąż stanu”.

2019-11-24

Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi

O Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas, korzących się u stóp Twego ołtarza. «Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy». Oto dzisiaj każdy z nas oddaje się dobrowolnie Najświętszemu Sercu Twemu, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Tobą.

2019-11-24

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Gdy ukrzyżowano Jezusa, lud stał i patrzył. A członkowie Sanhedrynu szydzili: «Innych wybawiał, niechże teraz siebie wybawi, jeśli jest Mesjaszem, Bożym Wybrańcem». Szydzili z Niego i żołnierze; podchodzili do Niego i podawali Mu ocet, mówiąc: «Jeśli Ty jesteś Królem żydowskim, wybaw sam siebie».

2019-11-21

Myśląc z Wyszyńskim (transmisja online)

„Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdy trzeci czwartek miesiąca, od listopada 2019 roku do maja 2020 roku, w Domu Arcybiskupów Warszawskich będą miały miejsce otwarte konferencje z udziałem historyków i badaczy.

2019-11-17

XXXIII niedziela zwykła

Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».

2019-11-17

Orędzie Ojca Świętego na III Światowy Dzień Ubogich

Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa.

2019-11-10

XXXII niedziela zwykła

Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.

2019-11-10

XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Jego głównym organizatorem jest Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie, którego podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi w świecie, wspieranie nowej ewangelizacji i udzielanie duchowej siły kościołom lokalnym w ugruntowywaniu wiary.

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |