Start Aktualności

2021-01-13

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00 przed Mszą św. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2021-01-09

Mazowsze – Najpiękniejsze kolędy

W najbliższą sobotę 9 stycznia Zespół Pieśni i Tańca MAZOWSZE zaprasza do obejrzenia transmisji koncertu online „MAZOWSZE – NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY”. Soliści, chór i orkiestra pod batutą Maestro Jacka Bonieckiego wystąpią w Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Eucharystia objawieniem miłości. Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Miłość ma prawo do naszej miłości. Bóg dał nam serca, abyśmy byli zdolni i my kochać Jezusa objawiającego nam i Trzem Mędrcom swą miłość w Eucharystii.

Uroczystość Objawienia Pańskiego

A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

2021-01-06

Pieśni o Narodzeniu Pańskim (retransmisja do 10 stycznia)

W uroczystość Objawienia Pańskiego w imieniu Polskiej Opery Królewskiej zapraszamy na koncert kolęd, podczas którego zabrzmią polskie pieśni bożonarodzeniowe powstałe w XV, XVI i XVII wieku.

2021-01-01

54. Światowy Dzień Pokoju

Kultura troskliwości, jako zaangażowanie wspólne, solidarne i uczestniczące na rzecz ochrony i promowania godności i dobra wszystkich, jako gotowość do zainteresowania się, do zwracania uwagi, do współczucia, do pojednania i uzdrowienia, do wzajemnego szacunku i wzajemnej akceptacji, jest uprzywilejowanym sposobem budowania pokoju.

2020-12-30

2020-12-27

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Gdy upłynęły dni ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby przedstawić Go Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: «Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu».

2020-12-26

Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

Miejcie się na baczności przed ludźmi. Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić.

2020-12-25

Uroczystość Narodzenia Pańskiego

Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

2020-12-25

NIECH NARODZENIE JEZUSA NAPEŁNI NAS NADZIEJĄ

Niech Narodzenie Jego Syna napełni nas nową nadzieją, Bożą radością i pewnością, że wszystko, czego doświadczamy, ma głęboki sens w planach Bożych i że rozpoznając znaki czasu w świetle Słowa Bożego, tak jak to czyniła Matka Najświętsza, zwycięsko przetrwamy nawet najtrudniejsze doświadczenia.

2020-12-24

Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka

«Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie».

2020-12-23

2020-12-20

IV niedziela Adwentu. Prostujcie drogę Pańską!

Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do dziewicy poślubionej mężowi imieniem Józef, z rodu Dawida; a dziewicy było na imię Maryja. Wszedłszy do Niej, Anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami».

2020-12-16

Nowenna do Dzieciątka Jezus

Bóg-Stwórca i Odkupiciel w osobie Jezusa Chrystusa przyszedł do nas nie dlatego, żeśmy na to zasłużyli swoim świętym, prawym, bogobojnym życiem. Nie przyszedł też po to, by karać nas za nasze niewierności. Przyszedł powodowany jedynie miłością do nas.

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |