Start Aktualności

2020-05-18

HYMN KU CZCI JANA PAWŁA II

Nadszedł z daleka, gdzie zbóż złote łany
W oczach niósł piękno ich niezapomniane
Serce wiatr Auschwitz przejmował mu zimnem
Lecz on wierzył w miłość i pisał jej hymny

2020-05-17

„Tygodnik IDZIEMY” w sieci za DARMO

Najnowszy numer „Idziemy” (20/2020) jest dostępny w internecie za darmo.
Do zakończenia trwania pandemii redakcja wstrzymała kolportaż wersji drukowanej.
Zachęcamy do czytania pracy katolickiej na e-portalach.

2020-05-17

List prezydium KEP z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego.

2020-05-16

Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej

Ojcze Święty, proszę nie tylko za nimi, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie, aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.

2020-05-15

List Papieża seniora z okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II

Gdy Jan Paweł II wydał ostatnie tchnienie na tym świecie, było akurat po pierwszych nieszporach święta Miłosierdzia Bożego. Rozjaśniło to godzinę jego śmierci: światło miłosierdzia Bożego rozbłysło nad jego konaniem jako krzepiące orędzie.

2020-05-10

Msza św. dla dzieci w POLSAT RODZINA

W odpowiedzi na prośby widzów i Internautów Polsat Rodzina zaprasza na internetową transmisję Mszy św. dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej. Bezpłatnie na ipla.tv.
Świątynia Opatrzności Bożej: V NIEDZIELA WIELKANOCY, godz. 10.30.

2020-05-09

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Polski

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie».

2020-05-08

Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski

Boże za którego cześć chwalebny Biskup Stanisław legł od mieczów ludzi bezbożnych:† spraw, prosimy, aby wszyscy wzywający jego przyczyny zbawienny skutek swojej modlitwy odnieśli.

2020-05-03

Niedziela Dobrego Pasterza

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec. Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie pastwisko. Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie, i miały je w obfitości».

2020-05-03

3 maja na Jasnej Górze zawierzenie Polski Chrystusowi i Matce Bożej (transmisja)

W trudnym czasie epidemii, 3 maja na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki.

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego zawieszona

Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii.

2020-04-28

Beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego (ODWOŁANA)

W niedzielę 7 czerwca 2020 r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. O decyzji papieża Franciszka poinformował metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

2020-04-28

Prelekcja i modlitwa przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia (transmisja online)

O godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Dziuby. Następnie odbędzie się prelekcja pt. „Życie na co dzień”, którą wygłoszą Krystyna Szajer i Anna Rastawicka z Instytutu Prymasowskiego.

2020-04-26

Msza św. dla dzieci w POLSAT RODZINA

Świątynia Opatrzności Bożej: III NIEDZIELA WIELKANOCY, godz. 10.30.

2020-04-26

III niedziela Wielkanocna

Gdy zajął z nimi miejsce u stołu, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał go i dawał im. Wtedy otworzyły się im oczy i poznali Go, lecz On zniknął im z oczu. I mówili między sobą: «Czy serce nie pałało w nas, kiedy rozmawiał z nami w drodze i Pisma nam wyjaśniał?».

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |