Start Aktualności

2021-09-18

Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.

2021-09-15

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 18.00 (okres letni). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2021-09-12

W blasku ojcostwa św. Józefa

Mówiąc o tajemnicy ojcostwa Papież Franciszek zwraca uwagę na to, że do bycia ojcem człowiek musi dojrzewać: „Nikt nie rodzi się ojcem, ale staje się ojcem”. Ojciec Święty dodaje, że prawdziwe ojcostwo polega na podjęciu odpowiedzialnej troski za dziecko, a w szerszym sensie - na wzięciu na siebie odpowiedzialności za drugiego człowieka (PC 7).

2021-09-12

Modlitwa na czas przygotowania do beatyfikacji

Boże, źródło wszelkiej świętości, stajemy przed Tobą w przededniu beatyfikacji sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Wysławiamy Cię za wielki dar nowych błogosławionych dla Kościoła i naszej Ojczyzny.

2021-09-08

2021-09-05

Nowenna przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego

Przyjdźcie do Ran Moich, z sercem pałającym miłością. Przez Rany Moje otrzymacie wszystko, bo zasługa Krwi Mojej jest nieskończonej ceny. Mając Moje Rany i Moje Najświętsze Serce, możecie wszystko wyjednać, Najświętsze Rany dają moc nad Sercem Boga.

2021-09-04

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

2021-09-03

Nowenna do Opatrzności Bożej z kard. Stefanem Wyszyńskim i Matką Elżbietą Czacką

Nowenna z kard. Stefanem Wyszyńskim i Matką Elżbietą Różą Czacką w oczekiwaniu na ich beatyfikację.
Czas trwania nowenny: 3-11 września 2021 r.

2021-09-01

2021-08-29

Kiermasz książki za złotówkę

Przed uroczystością Wszystkich Świętych planowana jest instalacja nowego krzyża na naszym cmentarzu parafialnym w miejscu, w którym co roku odprawiana jest Msza św. Całkowity koszt to 7 tys. zł. Na ten krzyż ofiary zbiera młodzież, organizując m.in. KIERMASZ KSIĄŻKI ZA ZŁOTÓWKĘ.

2021-08-29

Kiermasz książki za złotówkę ZAKOŃCZONY

Zakończyliśmy akcję kiermasz „Książka za złotówkę”. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim osobom zaangażowanym w akcję. Młodzieży, za jej czas poświęcony na przygotowanie kiermaszu i loterii (i to w czasie wakacji!), a także osobom, które zakupiły lub podarowały książki i fanty. Bóg zapłać.

2021-08-28

Msza św. i modlitwa o owoce beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej

W sierpniu ostatniej z cyklu comiesięcznych Mszy św.h przed beatyfikacją będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz, a do koncelebry zostali zaproszeni kapłani wyświęceni przez Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Transmisja na kanale YouTube Archidiecezji Warszawskiej.

2021-08-26

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Tekst został napisany przez kard. Stefana Wyszyńskiego, a śluby zostały złożone na Jasnej Górze przez Naród Polski 26 sierpnia 1956.
Wielka Boga-Człowieka Matko, Bogarodzico Dziewico, Bogiem sławiona Maryjo Królowo świata i Polski Królowo.

2021-08-25

2021-08-22