2024-03-17

Gorzkie Żale (część II)

Przypatrz się; duszo, jak cię Bóg miłuje,
Jako dla ciebie sobie nie folguje.
Przecież Go bardziej, niż katowska dręczy.
Złość twoja męczy.

2024-03-17

Raduj się Jerozolimo i wszyscy, którzy ją miłujecie…

Słowo Arcybiskupa Warszawskiego na IV niedzielę Wielkiego Postu

2024-03-13

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00 (w okresie zimowym). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2024-03-10

Gorzkie Żale (część I)

Żal duszę ściska, serce boleść czuje,
Gdy słodki Jezus na śmierć się gotuje;
Klęczy w Ogrójcu, gdy krwawy pot leje,
Me serce mdleje.

2024-03-06

2024-03-03

Gorzkie Żale (część III)

Duszo oziębła czemu nie gorejesz,
Serce me, czemu całe nie truchlejesz?
Toczy twój Jezus z ognistej miłości
Krew w obfitości.

2024-03-02

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 9.00 (WYJĄTKOWO)

2024-03-01

I piątek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

2024-02-28

2024-02-25

Gorzkie Żale (część II)

Przypatrz się; duszo, jak cię Bóg miłuje,
Jako dla ciebie sobie nie folguje.
Przecież Go bardziej, niż katowska dręczy.
Złość twoja męczy.

2024-02-21

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 8.00 (przez okres trwania wizyty duszpasterskiej). Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2024-02-18

Gorzkie Żale (część I)

Żal duszę ściska, serce boleść czuje,
Gdy słodki Jezus na śmierć się gotuje;
Klęczy w Ogrójcu, gdy krwawy pot leje,
Me serce mdleje.

2024-02-14

Środa Popielcowa

Kiedy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy. Przybierają oni wygląd ponury, aby pokazać ludziom, że poszczą. Zaprawdę, powiadam wam, już odebrali swoją nagrodę. Ty zaś, gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

2024-02-11

Orędzie Ojca Świętego na XXXII Światowy Dzień Chorego

Ze smutkiem dzielę cierpienie i samotność tych, którzy z powodu wojny i jej tragicznych następstw, znajdują i się bez wsparcia i pomocy: wojna jest najstraszniejszą z chorób społecznych, a osoby najsłabsze płacą za nią najwyższą cenę.

2024-02-07

« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |