Start Aktualności

2016-10-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na październik

» Intencja ogólna: Aby dziennikarze w swojej pracy zawodowej kierowali się zawsze szacunkiem dla prawdy i silnym poczuciem etyki. » Intencja ewangelizacyjna: Aby Światowy Dzień Misyjny odnowił we wszystkich wspólnotach chrześcijańskich radość i odpowiedzialność związane z głoszeniem Ewangelii.

2016-09-30

Uwielbiam Imię Twoje Panie

W piątek, 30 września, w naszej parafii odbył się pierwszy Wieczór Uwielbienia, podczas którego śpiewem i modlitwą oddawaliśmy cześć i chwałę Bogu. Wielką radością był dla nas ten czas, który dał nam Pan, abyśmy mogli doświadczyć daru żywej wspólnoty Kościoła.

2016-09-28

Królowo Pokoju, módl się za nami

Medjugorie to miejsce modlitwy pielgrzymów z całego świata. Będąc tam czuliśmy w sercu wielki pokój i obecność Matki Bożej – Królowej Pokoju. Modlitwy wieczorne jednoczyły nas w jednej wspólnocie Kościoła.

2016-09-25

Wieczór Uwielbienia

W ostatni piątek miesiąca, 30 września, o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się WIECZÓR UWIELBIENIA, zainicjowany przez Parafialne Grupy Misyjne, podczas którego będziemy wspólnie wielbić Boga, śpiewać i wysławiać wielkie Jego dzieła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2016-09-18

Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie

Rok Święty Miłosierdzia zachęca nas do refleksji na temat relacji między komunikacją a miłosierdziem. To, co mówimy i jak mówimy, każde słowo i każdy gest powinien móc wyrazić współczucie, czułą troskę i przebaczenie Boga dla wszystkich.

2016-09-05

Najmłodsza Święta patronką dzisiejszego dnia

Wczoraj podczas Mszy św. na placu Świętego Piotra papież Franciszek kanonizował Matkę Teresę z Kalkuty.
Matka Teresa zmarła w Kalkucie 5 września 1997 r. Beatyfikacji dokonał Jan Pawła II 19 października 2003 r.

2016-09-04

Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga

Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się szósty Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszyć będzie hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”.

2016-09-04

Uroczysta Msza św. w intencji poległych za Ojczyznę w czasie II wojny światowej

W pierwszą niedzielę września w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach odbyły się obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

2016-09-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień

» Intencja ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką. » Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

2016-09-01

Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

Już po raz drugi, 1 września, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w ubiegłym roku, w odpowiedzi na obecny kryzys ekologiczny.

2016-08-21

Święty Bartłomiej, wzór gorliwości apostolskiej

Każdy z nas powinien być wdzięczny przodkom za przystąpienie od Kościoła Katolickiego, rodzicom, za to, że zadbali o nasz chrzest św., a przede wszystkim Panu Bogu za dar tego sakramentu.

2016-08-20

Parafialno-rodzinny Rajd Rowerowy św. Bartłomieja

W sobotę, 20 sierpnia, odbył się IV Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Przejechaliśmy przez Pawłowice, Podkampinos, Trzciniec i Stelmachowo, Gawartową Wolę, Nowy Łuszczewek, Nową Górną, Cholewy, Bieniewo Parcele i była najdłuższą z dotychczasowych tras.

2016-08-18

Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu

Święty Bartłomieju, jaśniejesz w niebiosach wśród Apostołów; wysłuchaj nas i przyjmij nasze modlitwy. Na Ciebie z wielką miłością Jezus skierował swe oczy, bo widział w Tobie człowieka o sercu szczerym i czystym.

2016-08-16

Akt zawierzenia parafii Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. dokonaliśmy Aktu zawierzenia naszej parafii Matce Bożej Częstochowskiej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

2016-08-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień

» Intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.

2016-07-31

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy Posłania na Campus Misericordiae

Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę.

2016-07-28

Przemówienie Papieża Franciszka na Błoniach

W ojczystej ziemi św. Jana Pawła II chciałbym Mu podziękować za to, że wymarzył i dał impuls do tych spotkań. Towarzyszy nam on z nieba, gdy widzimy wielu młodych ludzi z tak różnych narodów, kultur, języków, przybyłych jedynie z jednego powodu: aby świętować żywą obecność Jezusa pośród nas.

2016-07-25

Święty Krzysztof prowadzi bezpiecznie

W poniedziałek, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Przeddzień wspomnienia przed kościołem odbyło się święcenie pojazdów: samochodów, motocykli, skuterów, rowerów.
Dla osób, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w poświęceniu swoich pojazdów, będzie taka możliwość jeszcze w przyszłą niedzielę

2016-07-17

Niesiemy Miłosierdzie drogami świata

W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.

2016-07-10

Peregrynacja relikwii bł. Piotra Frassatiego – Słowo Arcybiskupa Warszawskiego

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży papież Franciszek postawił młodym za wzór bł. Piotra Jerzego Frassatiego, świeckiego Włocha, żyjącego na początku XX wieku, który mimo krótkiego życia umiał bardzo konkretnie czynić miłosierdzie.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |