Start Aktualności

2016-09-04

Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga

Za tydzień w naszej Ojczyźnie rozpocznie się szósty Tydzień Wychowania, któremu w tym roku towarzyszyć będzie hasło Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – „Miłosierni jak Ojciec”.

2016-09-04

Uroczysta Msza św. w intencji poległych za Ojczyznę w czasie II wojny światowej

W pierwszą niedzielę września w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach odbyły się obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

2016-09-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na wrzesień

» Intencja ogólna: Aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką. » Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjnej.

2016-09-01

Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia

Już po raz drugi, 1 września, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Stworzenia. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka w ubiegłym roku, w odpowiedzi na obecny kryzys ekologiczny.

2016-08-21

Święty Bartłomiej, wzór gorliwości apostolskiej

Każdy z nas powinien być wdzięczny przodkom za przystąpienie od Kościoła Katolickiego, rodzicom, za to, że zadbali o nasz chrzest św., a przede wszystkim Panu Bogu za dar tego sakramentu.

2016-08-20

Parafialno-rodzinny Rajd Rowerowy św. Bartłomieja

W sobotę, 20 sierpnia, odbył się IV Rajd Rowerowy św. Bartłomieja. Przejechaliśmy przez Pawłowice, Podkampinos, Trzciniec i Stelmachowo, Gawartową Wolę, Nowy Łuszczewek, Nową Górną, Cholewy, Bieniewo Parcele i była najdłuższą z dotychczasowych tras.

2016-08-18

Doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu

Święty Bartłomieju, jaśniejesz w niebiosach wśród Apostołów; wysłuchaj nas i przyjmij nasze modlitwy. Na Ciebie z wielką miłością Jezus skierował swe oczy, bo widział w Tobie człowieka o sercu szczerym i czystym.

2016-08-16

Akt zawierzenia parafii Matce Bożej Częstochowskiej Królowej Polski

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy św. dokonaliśmy Aktu zawierzenia naszej parafii Matce Bożej Częstochowskiej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

2016-08-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień

» Intencja ogólna: Aby sport był okazją do braterskiego spotkania między narodami i przyczyniał się do sprawy pokoju na świecie.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby chrześcijanie żyli zgodnie z Ewangelią, dając świadectwo wiary, uczciwości i miłości bliźniego.

2016-07-31

Homilia papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy Posłania na Campus Misericordiae

Jezus pragnie przybliżyć się do życia każdego człowieka, przebyć do końca naszą drogę, aby Jego życie i nasze życie spotkały się naprawdę.

2016-07-28

Przemówienie Papieża Franciszka na Błoniach

W ojczystej ziemi św. Jana Pawła II chciałbym Mu podziękować za to, że wymarzył i dał impuls do tych spotkań. Towarzyszy nam on z nieba, gdy widzimy wielu młodych ludzi z tak różnych narodów, kultur, języków, przybyłych jedynie z jednego powodu: aby świętować żywą obecność Jezusa pośród nas.

2016-07-25

Święty Krzysztof prowadzi bezpiecznie

W poniedziałek, 25 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Przeddzień wspomnienia przed kościołem odbyło się święcenie pojazdów: samochodów, motocykli, skuterów, rowerów.
Dla osób, które z różnych względów nie mogły uczestniczyć w poświęceniu swoich pojazdów, będzie taka możliwość jeszcze w przyszłą niedzielę

2016-07-17

Niesiemy Miłosierdzie drogami świata

W dniach 17-25 lipca 2016 obchodzimy XVII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata”.

2016-07-10

Peregrynacja relikwii bł. Piotra Frassatiego – Słowo Arcybiskupa Warszawskiego

W orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży papież Franciszek postawił młodym za wzór bł. Piotra Jerzego Frassatiego, świeckiego Włocha, żyjącego na początku XX wieku, który mimo krótkiego życia umiał bardzo konkretnie czynić miłosierdzie.

2016-07-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na lipiec

» Intencja ogólna: Aby szanowane były ludy tubylcze, których tożsamość, a nawet egzystencja są zagrożone.
» Intencja ewangelizacyjna: Aby Kościół w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach poprzez swoją misję kontynentalną głosił Ewangelię z odnowionym zapałem i entuzjazmem.

2016-06-18

Parafialna pielgrzymka do Gniezna i na Lednicę

Parafialna pielgrzymka do Gniezna i na Lednicę, miejsc związanych z Chrztem Polski, odbędzie się 18 czerwca (sobota). Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00.

2016-06-12

Maryja prowadzi do Jezusa

Dziękujmy Bogu, zwłaszcza w tym maryjnym miesiącu, za to, że to postępowanie drogą wiary za Maryją stało się naszym udziałem, wiarą naszego narodu, i prośmy zarazem o to, abyśmy idąc za Jej przewodnictwem nigdy nie ustawali w wierze.

2016-06-05

Słowo ks. kard. Kazimierza Nycza na IX Święto Dziękczynienia

Jeżeli Bóg w Miłosierdziu swoim obdarza nas łaską, miłością i przebaczeniem, to jednocześnie wzywa nas, abyśmy byli sługami i pośrednikami tego Miłosierdzia wobec świata. Stajemy się zaś świadkami Miłosierdzia Bo­żego, gdy otwieramy nasze serca na drugiego człowieka i gotowi jesteśmy przyjąć go w jego biedzie i trudnościach.

2016-06-05

Koło Żywego Różańca im. kard. Stefana Wyszyńskiego

Z radością informujemy, że w naszej parafii powstało nowe Koło Żywego Różańca. Przyjęcie nowych członków do Żywego Różańca z Pawłowic (bloki) odbyło się w niedzielę, 5 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.00.

2016-06-01

Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na czerwiec

» Intencja ogólna: Aby osoby w podeszłym wieku, zepchnięte na margines i samotne znajdowały, również w wielkich miastach, okazje do spotkania i solidarność. » Intencja ewangelizacyjna: Aby seminarzyści, nowicjusze i nowicjuszki spotykali formatorów żyjących z radością Ewangelią, którzy mądrze przygotują ich do misji, jaką mają pełnić.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |