2023-12-08

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w najbliższy piątek. Będą trwały do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz SAC, proboszcz z Ostrołęki.

2023-12-03

Franciszkowy plan budowy

W tym roku na roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we Włoszech.

2023-12-02

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

2023-12-01

I piątek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

2023-12-01

Papieska Intencja Apostolstwa na grudzień 2023

Za osoby niepełnosprawne – Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność.

2023-11-29

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

Zdrapka adwentowa

Adwent to radosny czasu oczekiwania na przyjście Mesjasza. Zdrapka adwentowa może być dla Ciebie pomocą w przygotowaniu duszy, ciała i domu na narodziny Chrystusa.

2023-11-26

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

Przestrzegamy przed oszustami

W sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: „zamów nabożeństwo”, „wesprzyj parafię”. Jest to systemowe zdarzenie tzw. naruszenia cyberbezpieczeństwa. Prosimy o rozwagę.

2023-11-25

Szaleństwo dla Jezusa

W Świątyni Opatrzności Bożej odbył się Diecezjalny Dzień Młodzieży. Dla prawie 1200 chłopców i dziewcząt z archidiecezji warszawskiej zagrali Siewcy Lednicy. Były tańce, uwielbienie i Eucharystia przy relikwiach bł. Carla Acutisa.

2023-11-22

2023-11-19

Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka

W tym domu, jakim jest świat, każdy ma prawo być oświecony miłosierdziem, nikt nie może być go pozbawiony. Niech nieugiętość miłości św. Tereski, inspiruje nasze serca w tym Światowym Dniu, niech pomaga nam „nie odwracać twarzy od biedaka” i zawsze wpatrywać się w ludzkie i Boskie oblicze Pana Jezusa Chrystusa.

2023-11-15

2023-11-08

2023-11-04

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |