2022-11-27

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości.

2022-11-23

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiane jest w środy o godz. 17.00. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać do skrzyneczki znajdującej się w głównym wejściu do kościoła.

2022-11-16

2022-11-13

Chrystus dla was stał się ubogim

Niech ten VI Światowy Dzień Ubogich stanie się okazją łaski, aby uczynić rachunek sumienia osobisty oraz wspólnotowy i zapytać się, czy ubóstwo Jezusa Chrystusa jest naszym wiernym towarzyszem życia.

2022-11-09

2022-11-05

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jest wynagrodzeniem za obelgi i bluźnierstwa wypowiadane przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. o godz. 8.00.

2022-11-04

I piątek miesiąca. Modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Panie Jezu Chryste, Ty przez swoje Boskie Serce, bogate w miłosierdzie, wylałeś na cały świat miłość swego Ojca jako uświęcający żar Ducha Przenajświętszego. Racz przyjąć moje modlitwy i złącz je dzisiaj ze swą Ofiarą Krzyża, obecną w tajemnicy Eucharystii dla zbawienia świata.

2022-11-01

Papieska Intencja Apostolstwa na listopad 2022

Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty – miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

2022-11-01

Litania do Wszystkich Świętych

Boże, Ty widzisz, że wskutek naszej słabości upadamy w grzechy, okaż nam swoje miłosierdzie i spraw, aby przykłady Twoich świętych odnowiły w nas miłość ku Tobie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
* Dotychczasowa nazwa „Litania do Wszystkich Świętych” nosi nazwę „Litania do Świętych” (zgodnie z tytułem łacińskim „Litaniae Sanctorum”).

2022-10-31

Halloween to święto demona

Dlaczego katolik nie może świętować Halloween?
Halloween to pogański przejaw życia. To jest przykład tego, że pogaństwo przedziera się w nasze życie. Pogaństwo to nie ateizm, to religijność. Jest to ulubiony klimat demona.

2022-10-31

Czy Halloween to zagrożenie duchowe?

– Jest to święto antychrześcijańskie i niebezpieczne. Popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych – powiedział Benedykt XVI.

2022-10-26

2022-10-23

Wprowadzenie relikwii bł. Matki Elżbiety Czackiej

W niedzielę 23 października do naszego kościoła Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża z Lasek wprowadzą relikwie bł. Matki Elżbiety Czackiej. Relikwie zostaną wniesione w procesji wejścia.

2022-10-22

Wspomnienie św. Jana Pawła II. Homilia papieża Franciszka

Jan XXIII i Jan Paweł II mieli odwagę oglądania ran Jezusa, dotykania Jego zranionych rąk i Jego przebitego boku. Nie wstydzili się ciała Chrystusa, nie gorszyli się Nim, Jego krzyżem. Nie wstydzili się ciała swego brata (por. Iz 58, 7), ponieważ w każdej osobie cierpiącej dostrzegali Jezusa.

2022-10-20

Matko niewidomych, módl się za nami

Ksiądz Jarosław Wojcieski, proboszcz z Pawłowic, o matce Róży Czackiej słyszał od najmłodszych lat. A wszystko za sprawą swojej cioci s. Kazimiery, która urodziła się i wychowywała w bliskim sąsiedztwie Lasek.

11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |