V NIEDZ. WIELKIEGO POSTU – 21 marca

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 odprawa dla wszystkich ministrantów i lektorów przed Świętym Triduum Paschalnym.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

3. Jutro po Mszy św. wieczornej próba dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii św.

4. W czwartek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy także Dzień Świętości Życia. Tego dnia i w niedzielę 28 marca po Mszach św. będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. Za tydzień, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Przed Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem.

6. Tego dnia, jak w każdy 28 dzień miesiąca, przypada dzień modlitw o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

7. Ponieważ pierwszy piątek miesiąca wypada w Wielki Piątek, chorych będę odwiedzał w poniedziałek 29 marca od godz. 11.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Naszą modlitwą otaczamy dzieci chore prenatalnie, ich rodziny, personel medyczny, polityków i ludzi mediów. Materiały dostępne są na parafialnej stronie internetowej.

9. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe za I kwartał. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór pozostałych zeszytów. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie wpłaty i ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

10. Marcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wanda Mikołajczyk z Maszny. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…