Uroczystość Świętego Bartłomieja – 27 sierpnia 2017 r.

1. Serdeczne dziękuję ks. Robertowi Ogrodnikowi za wygłoszenie homilii. Serdeczne podziękowania także dla wszystkich osób zaangażowanych, aby odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła w naszej parafii był tak uroczysty.

2. Dziękuję osobom, które posprzątały i zadbały o wygląd świątyni i terenu wokół kościoła, domu katechetycznego i plebanii. Dziękuję panom z Ochotniczej Straży Pożarnej za zabezpieczenie trasy rajdu oraz wszystkim uczestnikom za wspólny przejazd rowerami przez parafię i mecz w piłkę siatkową. W tym roku wygrali strażacy. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim paniom, które przygotowały posiłek dla księży, za ofiarowane ciasta i inne smakołyki.

3. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

5. W piątek, 1 września, przypada 78. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w latach 1939-1944 zostanie odprawiona o godz. 7.00. Po Mszy św. udamy się na cmentarz i pomodlimy się za poległych żołnierzy, którzy tam spoczywają.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

7.  W niedzielę, 10 września, obchodzić będziemy dożynki parafialne. Procesja eucharystyczna zostanie w związku z tym przeniesiona z pierwszej na drugą niedzielę miesiąca. Zapraszam ministrantów, bielanki i dzieci komunijne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Gawartowej Woli (wieś). Tradycyjnie gospodynie proszę o upieczenie ciast.

8. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 9.00. Zapisy kandydatów wraz z wpłatą 50 zł w godzinach pracy kancelarii parafialnej lub po Mszach św.

9. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę, 17 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

10. Dziękuję za przekazane fanty i ofiary na nagrodę główną. Na loterię zapraszamy od godz. 10.00 do wyczerpania losów. Losowanie nagrody głównej o godz. 14.30. Dochód przeznaczony będzie na remont kościoła.

11. Najnowszy numer miesięcznika Różaniec do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    zapowiedź 2.: Jacek Zdzisław Bancerz, kawaler z parafii tutejszej i Monika Ewelina Głażewska, panna z parafii św. Andrzeja Apostoła w Brzozowie.
    zapowiedź 1.: Robert Kucharski, kawaler i Ilona Kinga Raczyńska, panna, oboje z parafii tutejszej.
    Narzeczonych otoczmy naszą modlitwą;

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.