Trzecia Niedziela Wielkanocy – 14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii bp Michał Janocha przeprowadza wizytację kanoniczną. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

2. Dziś przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego.

3. Dzisiaj także obchodzimy Święto Chrztu Polski. Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski.

4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda SAC prosi o modlitwę w intencji ochrony życia nienarodzonych. Apel zamieszczony jest w biuletynie i na parafialnej stronie internetowej. Pamiętajmy o bezbronnych dzieciach także w naszych osobistych modlitwach.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się wielkanocny kiermasz książek, puzzli i pluszaków. Dochód zostanie przeznaczony na relikwiarz do relikwii św. Bartłomieja, apostoła, patrona naszej parafii. Prośbę o przekazanie nam relikwii poparł obecny wśród nas bp Michał Janocha. Po odbiór relikwii zostanie zorganizowana pielgrzymka samolotowa do Rzymu.

6. Dziękuję paniom, które przygotowały ciasta i inne smaczne potrawy na dzisiejsze spotkanie władz samorządowych, Rady Parafialnej i księży z dekanatu z Księdzem Biskupem.

7. Dziękuję młodzieży, która dziś przyjęła sakrament bierzmowania i jej rodzicom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz uprzątnięcie terenu przy kościele i w drodze na cmentarz, a także innym parafianom zaangażowanym, by nasza świątynia wyglądała tak uroczyście.

8. W sobotę 20 kwietnia do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Maszny.

9. [9.00] Po Mszy św. zapraszam władze samorządowe, pracowników parafii i członków Rady Parafialnej na spotkanie z Księdzem Biskupem na plebanii.

10. [11.30] Po Mszy św. przejdziemy w procesji na cmentarz, aby pomodlić się za naszych bliskich zmarłych.

11. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Halina Król z Nowego Łuszczewka. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.