Niedziela Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Hasłem tegorocznego święta są słowa „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał”. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00 w naszym kościele.

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Warszawskiej.

3. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie (Koronka do Miłosierdzia Bożego)

4. Spotkanie Rady Parafialnej dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Jutro obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesioną z 25 marca. Tego dnia przypada także Dzień Świętości Życia. Dzisiaj i w uroczystość po Mszach św. będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Osoby chcące podjąć się duchowej adopcji po błogosławieństwie zapraszam do bocznego ołtarza św. Walentego.

6. W poniedziałek Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych.

7. Serdecznie dziękuję parafinom za uprzątniecie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego z bocznych ołtarzy.

8. Dziękuję parafianom z Lisic za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę 13 kwietnia do sprzątania kościoła, terenu wokół kościoła i cmentarza zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Będzie to sprzątanie przed bierzmowaniem i wizytacją kanoniczną, które odbędą się 14 kwietnia. Szczegółowy plan wizytacji znajduje się w gablocie przed kościołem.

9. Dzieci przygotowujące się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę 14 kwietnia siadają z rodzicami. Pierwsze ławki zarezerwowane są dla młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania i świadków. Indeksy będą podpisywane w niedzielę 21 kwietnia.

10. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.