NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 28 kwietnia 2019 r.

1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia obchodzony w tym roku pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do miłosierdzia – przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

2. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00.

3. Ze stolika z prasą można wziąć książeczkę nt. Bożego Miłosierdzia z fragmentami Dzienniczka św. Faustyny.

4. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

5. Zapraszamy na WIELKANOCNY WIECZÓR UWIELBIENIA dziś na godz. 18.00.

6. Jutro Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

7. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesioną ze względu na Oktawę Wielkanocy z 23 kwietnia.

8. Od środy zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy.

9. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

10. W piątek 3 maja obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. według porządku niedzielnego. Ze względu na uroczystość nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

11. Tego dnia przypada piątek miesiąca. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. Spowiedź przed Mszą św. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

12. W dniach 1 i 3 maja (środa i piątek) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

13. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

14. Od maja w pierwsze niedziele miesiąca po Mszy św. o godz. 11.30 będą procesje eucharystyczne. Zapraszam bielanki, ministrantów i asystę procesją.

15. Wczoraj ks. bp Rafał Markowski udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Serdecznie dziękuję osobom zaangażowanym w przygotowanie kościoła oraz poczęstunku dla księży na tą uroczystość.

16. Bóg zapłać p. Cezaremu Wojtyrze za ofiarowane do kościoła żonkile i tulipany.

17. Kapłaństwo? Małżeństwo? Życie zakonne? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania, bądź zastanawiasz się nad wyborem swojej drogi życiowej, to jest to ogłoszenie dla Ciebie! Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie organizuje weekendowe rekolekcje dla rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 17-19 maja. To dobry czas, by w ciszy i spokoju rozeznać wolę Bożą na swoje życie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie Seminarium: www.wmsd.waw.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.