IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 31 marca 2019 r.

1. Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyro-dzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.

2. Dziś także kończymy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję ks. Tomaszowi i grupie ewangelizacyjnej za towarzyszenie nam na drodze nawrócenia i wzrostu duchowego.

3. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie w środę 3 kwietnia o godz. 19.30 na plebanii.

4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

7. Próby dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 9.00 oraz w poniedziałek 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa.

8. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

9. Osoby chcące złożyć deklarację abstynencką na okres Wielkiego Postu mogą wpisywać się do parafialnej Księgi Trzeźwości w zakrystii po Mszach św. niedzielnych lub w tygodniu w kancelarii.

10. Trwa zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego i prace remontowe za I kwartał.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.