Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana można uzyskać odpust zupełny.

2. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Dzisiaj nasi ministranci Piotr Gmurek i Piotr Szewczyk otrzymają promocję lektorską. Uroczystość odbędzie się w Kościele Seminaryjnym NMP i św. Józefa Oblubieńca w Warszawie o godz. 16.00. Otoczmy ich naszą modlitwą.

4. W środę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

5. W piątek przypada święto św. Andrzeja, apostoła.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

7. Spotkanie dla dzieci rocznicowych wraz z rodzicami w niedzielę 2 grudnia po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Za tydzień I niedziela Adwentu. Rekolekcje adwentowe, przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego, rozpoczniemy w piątek 7 grudnia. Będą trwały do niedzieli.

9. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

10. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece CARITAS, z których dochód przeznaczony będzie na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

11. Tego dnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

12. W następną niedzielę zapraszamy na ADWENTOWY WIECZÓR UWIELBIENIA o godz. 18.00.

13. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Rozpoczęliśmy zbiórkę za IV kwartał na olej opałowy i dalsze prace remontowe. Proszę się zgłaszać po odbiór pozostałych zeszytów.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.