Niedz. Najświętszej Trójcy – 27 maja 2018 r.

1. Dzisiaj, w uroczystość Najświętszej Trójcy Przenajświętszej, na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą.

2. Zapraszamy na Maryjny Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się dziś o godz. 18.00. Wspólnie z naszą Wspólną Matką, będziemy wielbić Boga i dziękować za nasze mamy, dzień po ich święcie.

3. Jutro przypada 37. rocznica śmierci Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. We wtorek na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Do udziału w procesji zapraszam asystę procesyjną (proszę o zabranie wszystkich chorągwi), służbę liturgiczną, bielanki starsze i młodsze oraz dzieci komunijne w strojach komunijnych i wszystkich parafian.

5. Do 8 czerwca trwać będzie oktawa Bożego Ciała. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna.

6. Nowenną do Opatrzności Bożej przed XI Świętem Dziękczynienia modlimy się po nabożeństwach majowych, a od piątku po nabożeństwach czerwcowych. Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość” obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Tego dnia po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.

7. Od piątku zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Rozstrzygnięcie konkursu majowego w przyszłym tygodniu.

8. Serdecznie dziękuję za przygotowanie uroczystości I Komunii św.: p. Małgosi Goszczyńskiej, naszej organistce, p. kościelnemu Grzegorzowi Komendarkowi, rodzicom naszych dzieci komunijnych za piękne przygotowanie kościoła do dzisiejszej uroczystości i naszym kochanym dzieciom.

9. Pragnę jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie i przebieg wizytacji naszej parafii przez ks. bpa Piotra Jareckiego. Dziękuję przedstawicielom władz samorządowych, druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Gawartowej Woli i Bieniewa na czele z prezesami p. Markiem Lipińskim i p. Jackiem Wasilewskim, wszystkim osobom, które przedstawiały sprawozdania z działalności grup i wspólnot parafialnych, dorosłym, młodzieży i dzieciom, które witały i żegnały ks. Biskupa, osobom, które przygotowały poczęstunek na plebanii, Służbie Liturgicznej, Bielankom i asyście procesyjnej oraz wszystkim parafianom i gościom uczestniczącym w spotkaniu z ks. Biskupem.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.