VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii ks. bp Piotr Jarecki przeprowadza wizytację kanoniczną.

2. Od poniedziałku do środy, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypada w przyszłą niedzielę, Kościół w Polsce obchodzi Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. We wtorek i w środę podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników i sadowników, a także dziękować Bogu za Jego opiekę.

3. Jutro próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po wieczornej Mszy św. i nabożeństwie majowym.

4. We wtorek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Msza św. o godz. 8.00.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będzie ona odmawiana po nabożeństwie majowym.

6. Zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Jak co roku trwa konkurs z nagrodami.

7. Zachęcam mieszkańców poszczególnych wiosek do gromadzenia się na wspólną modlitwę przy krzyżach i kapliczkach. Jest to piękna polska tradycja, którą powinniśmy kultywować.

8. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00.

9. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.