IV Niedz. Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

1.  Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. W niedzielę 6 maja w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Piotr Jarecki. W związku z tym wydarzeniem zapraszam Radę Parafialną na spotkanie w dniu dzisiejszym na godz. 16.00.

4. Jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

5. W środę obchodzić będziemy święto św. Marka Ewangelisty.

6. W czwartek na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

7. W sobotę 28 kwietnia o godz. 9.00 w  Błoniu odbędzie się turniej piłki nożnej w ramach Ligi Ministranckiej. Jest to ciąg dalszy eliminacji do Parafiady. Zachęcam do udziału naszych młodych zawodników.

8. Zapraszamy na WIECZÓR UWIELBIENIA w przyszłą niedzielę na godz. 18.00.

9. W sobotę przypada 100. rocznica święceń kapłańskich o. Maksymiliana Marii Kolbego. Zachęcam do włączenia się w obchody tej rocznicy w Niepokalanowie, gdzie znajdują się relikwie Świętego.

10. Kontynuujemy zbiórkę makulatury na budowę studni w Czadzie (Afryka). Suche kartony i papier można przywozić w niedziele i po Mszach św. zostawiać w domu katechetycznym. Pamiętajmy, że 1 kg makulatury to 75 lit-rów wody pitnej w Afryce.

11. Po Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

12. Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę do Wilna proszę o uzupełnienie wpłaty do następnej niedzieli.

13. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Krystyna Korolewska z Gawartowej Woli. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.