XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 czerwca 2022 r.

1. Do 23 czerwca trwa oktawa Bożego Ciała. Tego dnia będzie poświęcenie wianków. W tygodniu po Mszach św. procesja eucharystyczna. Również w piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się procesja. Zapraszam asystę procesyjną – panie, panów, dzieci komunijne i młodzież – do udziału w procesjach.

2. W czwartek przypada Dzień Ojca. Za naszych ojców będziemy się modlić w środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; dla żyjących o potrzebne łaski, dla zmarłych o radość życia wiecznego.

3. Tego dnia przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesiona z 24 czerwca).

4. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (procesja), a w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. W sobotę odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych z rodzicami do Lasek, miejsca związanego z bł. matką Elżbietą Różą Czacką. Na pielgrzymkę mogą się zapisać także inni parafianie. W programie zwiedzanie Zakładu dla Niewidomych i ognisko. Wyjazd o godz. 9.00. Koszt 50 zł. Proszę o zapisywanie się w zakrystii. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.

6. W piątek we wspomnienie św. Brata Alberta do kościoła wprowadziliśmy relikwie św. Brata Alberta. Serdecznie dziękuję za udział w tej uroczystości zwłaszcza p. Albertowi Szułczyńskiemu z córką i rodzicami.

7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiane są w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30.

8. Najnowszy, czerwcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę inwestycyjną i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.