DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA, DZIEŃ PAPIESKI – 10 października 2021 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski, którego hasłem są słowa: „Nie lękajcie się!”. Po Mszach św. przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na stypendia edukacyjne dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk (stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia).

2. Dziś rozpoczyna się nowenna do bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a w środę do św. Jana Pawła II. Zachęcam do modlitwy w tym szczególnym czasie. Teksty obu nowenn zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej.

3. W piątek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Śmierć dziecka, to stracone nadzieje i marzenia. Naszą modlitwą otoczmy rodziny doświadczone tym bólem.

4. W sobotę 16 października przypada 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W naszych modlitwach dziękujmy Bogu za świętego Papieża Polaka.

5. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe odprawiane w dni powszednie: w poniedziałki i od środy do piątku po Mszy św. o godz. 17.00, we wtorki i soboty po Mszy św. o godz. 8.00. W niedziele naprzemiennie. Proszę, aby dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz młodzież przy-gotowująca się do sakramentu bierzmowania były przynajmniej 3 razy na nabożeństwie w dni powszednie. Dzieci po nabożeństwie odbierają plansze i naklejki.

6. Najbliższe sprzątanie i grabienie liści wokół kościoła odbędzie się w sobotę 16 października o godz. 9.00. Proszę o pomoc wszystkich parafian.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

8.  Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 24 października po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

10. Październikowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. W zakrystii można jeszcze nabyć książkę NIEZŁOMNY BŁOGOSŁA-WIONY o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim. Książka zawiera fakty z jego życia i wspomnienia świadków. Do publikacji dołączona jest płyta CD z głosem bł. Prymasa Tysiąclecia (nagrania archiwalne). Jest to wydanie w trzech językach: po polsku, angielsku i włosku. Powstanie publikacji zawdzięczamy Instytutowi Prymasowskiemu Stefana kard. Wyszyńskie-go. Cena promocyjna 30 zł.

12. Serdeczne Bóg zapłać p. Ryszardowi Kowalskiemu za odnowienie ławki ministranckiej znajdującej się w zakrystii.

13. Intencje na rok 2022 przyjmowane są w kancelarii parafialnej w dni powszednie.

14. W kancelarii przyjmowane są także wypominki roczne i jednorazowe za naszych bliskich zmarłych.

15. Trwa zbiórka za III kwartał na remont ogrodzenia wokół kościoła. Proszę mieszkańców: Bieniewa Wieś, Marysinka, sołectwa Izbiska, Sta-rego Łuszczewka i Woli Łuszczewskiej, Maszny (część II i III), Pawłowice (część wschodnia), Podkampinosu (obie części), Trzcińca i Stelmachowa o odbiór zeszytów.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na dalsze prace remontowe.

17. Do wieczności odszedł śp. Robert Berent z Gawartowej Woli. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.