15. niedziela zwykła – 15 lipca 2018 r.

1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Na zakończenie tygodnia, 29 lipca, po Mszach św. z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, będzie poświęcenie pojazdów.

2. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialnym, który w tym roku będziemy obchodzić w niedzielę 19 sierpnia, podobnie jak w latach ubiegłych planowany jest Rajd Rowerowy św. Bartłomieja, mecz w piłkę siatkową i loteria. Osoby, które mogłyby ufundować nagrodę główną lub fanty, zapraszam do współpracy.

3. Kontynuujemy zbiórkę makulatury na budowę studni w Czadzie (Afryka). Suche kartony i papier można przywozić w niedzielę i po Mszach św. zostawiać w domu katechetycznym. Pamiętajmy, że jeden kilogram makulatury to 75 l. wody pitnej.

4. Najnowszy, lipcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

5. Od 1 lipca do 30 września Msze św. będą odprawiane w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 8.00.

6. Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w nie-dziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.

7. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a wyjeżdżającym na wakacje oraz gościom prze-bywającym na terenie naszej parafii życzę udanego wypoczynku.