I NIEDZIELA ADWENTU – 1 grudnia 2019 r.

1. Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne na roraty przychodzą co najmniej 3 razy (raz w każdym tygodniu Adwentu).

2. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.

3. Zapraszamy na ADWENTOWY WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00.

4. Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w najbliższy piątek. Będą trwały do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi o. Kazimierz Mikulski, redemptorysta. Msze św. w piątek i w sobotę o godz. 9.00 i 18.00, w niedzielę o 9.00 i 11.30. Spowiedź w sobotę o 8.30 i 17.30, będą księża spoza parafii.

5. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji – w najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby ojca rekolekcjonisty. Taca inwestycyjna będzie w trzecią niedzielę grudnia.

6. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

7. Po Mszach św. w zakrystii można nabyć świece CARITAS, z których dochód przeznaczony będzie na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świeca walec kosztuje 15 zł, choinka – 20 zł, duża świeca VIP – 30 zł.

8. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

9. Jutro Msza św. o godz. 17.00 będzie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

10. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 4 grudnia o godz. 19.30 na plebanii.

11. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 11.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

12. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

13. W II niedzielę adwentu obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Godzina Łaski po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 13.00.

14. Tego dnia można się będzie włączyć w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego po Mszach św.

15. Natomiast w przyszłą niedzielę 8 grudnia odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie Mai Kapłon, mieszkanki naszej gminy. Maja czeka na skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych, a jej koszt wynosi 5,5 mln złotych. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie.

16. Miesięcznik Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

17. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Mariusz Błaszkiewicz z Bieniewa Wieś. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.