UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24 listopada 2019

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. odnowimy akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.

2. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą obchodziły I rocznicę Komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. W czwartek 28 listopada o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona Msza św., po której będzie konferencja, a następnie przejście do kaplicy, gdzie spoczywa Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński. Przy jego sarkofagu odmówiona zostanie modlitwa o błogosławione owoce zbliżającej się beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego. Takie wydarzenia będą miały miejsce 28 dnia każdego miesiąca aż do maja. Zapraszane będą poszczególne dekanaty. Dekanat błoński, do którego należy nasza parafia jest zaproszony szczególnie w listopadzie. Zaproszenie skierowane jest zarówno do kapłanów, jak i wiernych.

4. W sobotę przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

5. Zapraszamy na ADWENTOWY WIECZÓR UWIELBIENIA, który odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

6. Za tydzień I niedziela Adwentu rozpocznie czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Adwentu i Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w piątek 6 grudnia. Będą trwały do niedzieli.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.

8. Roraty odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne na roraty przychodzą co najmniej 3 razy (raz w każdym tygodniu Adwentu).

9. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. W Adwencie będą rozprowadzane świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

11. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także w naszych domach.

12. Zachęcam do obejrzenia filmu pt. „Nieplanowane”, który ukazuje prawdę o tzw. aborcji. Film będzie można obejrzeć w kinie Bajka w Błoniu 29 i 30 listopada o godz. 20.00.

13. W ostatni tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Henryka Juszczala z Gawartowej Woli. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.