Pięciodniowa pielgrzymka do Rzymu

1 DZIEŃ

Spotkanie uczestników na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 15.00. Odprawa, wylot do Włoch. Po przylocie transfer autokarem do hotelu na obiado-kolację i nocleg. (W przypadku późnego przylotu, tego dnia możliwa kolacja na zimno)

2 DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Watykanu – zwiedzanie Muzeów Watykańskich oraz bazyliki św. Piotra i Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie odbywa się konklawe. Podziwianie słynnych fresków Michała Anioła, m.in. „Sąd Ostateczny”. Nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II w bazylice. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiado-kolację i nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka. Czas wolny. Następnie przejazd na Plac Hiszpański, jeden z najpiękniejszych w mieście. Wejście na wzgórze Pincio, z którego podziwiać można panoramę Wiecznego Miasta. Spacer po barokowym Rzymie: Plac Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu na obiado-kolację i nocleg.

4 DZIEŃ

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Rzymu: bazyliki Santa Maria Maggiore i św. Jana na Lateranie. Wejście po Świętych Schodach. Dalej Rzym starożytny: Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny i statuą króla Wiktora Emmanuela, spacer wzdłuż ruin Forum Romanum, Koloseum z zewnątrz. W drodze powrotnej słynne „Usta Prawdy” w kościele Santa Maria in Cosmedin. Powrót na kolację i nocleg.

5 DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie katakumb św. Kaliksta z czasów starożytnych i kościoła Quo Vadis. Następnie bazylika św. Pawła za Murami. Czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Polski. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych.

• Atrakcyjny program zwiedzania Wiecznego Miasta
  • Audiencja generalna u Ojca Świętego Franciszka
  • Hotel 4*
  • Zapewnione wyżywienie: śniadania i kolacje w cenie