V niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

1. Po Mszach św. zbiórka na pomoc Ukrainie. Jest to odpowiedź na apel kard. Kazimierza Nycza (zbiórka powinna być przeprowadzona w Środę Popielcową).

2. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Także dziś po Mszy św. o godz. 11.30 wspólnie z dziećmi na plebanii będziemy przygotowywali kartki wielkanocne dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli. Zapraszam do pomocy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., a także starsze dzieci i młodzież.

4. Próby do sakramentu bierzmowania odbędą się 18, 20, 25 i 27 marca (poniedziałki i środy) po wieczornych Mszach św.

5. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza św. o godz. 8.00.

6. Za tydzień, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Przed Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem.

7. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się w niedzielę 24 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej.

9. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Pawłowic (Wieś). W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z sołectwa Izbiska (Izbiska i część Pawłowic).

10. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1679 zł. Bóg zapłać.

11. Trwa zbiórka za I kwartał tego roku na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

12. Marcowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Dziękuję za książki przynoszone do małej kruchty. Proszę nie przynosić archiwalnych numerów czasopism (także religijnych).

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.

Szanowni Państwo, drodzy Parafianie!

Dzięki moim staraniom i wsparciu Wójta Gminy Teresin, Pana Marka Olechowskiego, parafia Świętego Bartłomieja Apostoła w Pawłowicach uzyskała w ubiegłym roku dotację z rządowego Programu Odbudowy Zabytków na realizację dwóch niezwykle istotnych dla funkcjonowania naszej parafii przedsięwzięć. Uzyskaliśmy wsparcie finansowe:

•  w wysokości ponad 120 000,00 złotych na przeprowadzenie prac konserwatorskich obrazu J. Chełmońskiego „Męczeństwo św. Bartłomieja”;
  • w wysokości prawie 300 000,00 złotych na remont grożącej zawaleniem więźby dachu naszego kościoła.

Chciałbym również zaznaczyć, że osobiste zaangażowanie i pomoc pana Wójta i pracowników Gminy Teresin dotyczą również pomocy w trakcie mozolnego i skomplikowanego procesu wyłonienia wykonawcy realizacji obu powyższych przedsięwzięć. Bez tej pomocy przejście tej drogi byłoby niezwykle trudne.
Panie Wójcie i szanowni pracownicy Gminy Teresin, w imieniu naszej wspólnoty parafialnej pragnę serdecznie podziękować za okazaną pomoc i serce.