UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25 grudnia 2023 r.

1. Zachęcam, aby dziś podczas Wieczerzy Wigilijnej zachować zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po wieczerzy wigilijnej zapraszam na Pasterkę o północy.

2. Po Pasterce będzie zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki w Archidiecezji Warszawskiej.

3. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – uroczystość Narodzenia Pańskiego i święto św. Szczepana, pierwszego męczennika – Msze św. według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. W środę przypada święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, a w czwartek święto Świętych Młodzianków, męczenników.

5. Opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej i osób, które zbierają ofiary na prace remontowe i inne potrzeby naszej parafii odbędzie się w sobotę 30 grudnia o godz. 16.00. Serdecznie zapraszam.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia sakramentu małżeństwa.

7. Tego dnia po Mszach św. zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga wysławiamy będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. W niedzielę 31 grudnia będziemy gościli w naszej parafii ks. Zbigniewa Bigdę. Ksiądz Zbigniew, mój kursowy kolega, jest od kilkunastu lat misjonarzem w Kazachstanie, kraju, gdzie katolików jest zaledwie 2,4 %. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na potrzeby swojej parafii.

9. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „III Dziecięcy przegląd kolęd” w naszej parafii.

10. Dzieci i młodzież, które mają przynajmniej sześć obecności na roratach, proszę, aby wpisywały się na listę w zakrystii. Wręczenie nagród w przyszłą niedzielę.

11. Na kiermaszu można nabyć różne drobiazgi (książki, puzzle, pluszaki, świąteczne naklejki na okno).

12. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Bieniewa Parceli oraz wszystkim osobom, które pomogły w oprawieniu i udekorowaniu choinek oraz przygotowały szopkę bożonarodzeniową. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Bieniewa Wieś.

13. Trwa zbiórka za IV kwartał na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

14. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 1264 zł. Bóg zapłać.

15. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.