ODPUST KU CZCI ŚWIĘTEGO WALENTEGO – 11 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy odpust św. Walentego, patrona naszego kościoła. Za pobożny udział we Mszy św. można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach papieża, brak przywiązanie do grzechu).

2. Na stoliku z prasą za dobrowolną ofiarą dostępna jest zdrapka przedślubna dla narzeczonych nawiązująca do dzisiejszego święta.

3. 11 lutego to także wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. W zakrystii można nabyć wodę z Lourdes.

4. W poniedziałek i w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00.

6. Tego dnia obowiązuje post ścisły (tylko jeden posiłek do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

7. W środę rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty, które potrwają do I niedzieli Wielkiego Postu.

8. Tego dnia kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

11. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 11.30.

12. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w piątek 1 marca. Będą trwały do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Szałkowski OP, asystent Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców Archidiecezji Warszawskiej.

13. Lutowy numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną oraz w ostatnim czasie na dalsze prace remontowe.

15. W ostatnim tygodniu zainstalowany został system alarmowy w kościele oraz monitoring w kościele i wokół kościoła. Zostały także złożone w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków wnioski o remont dachu na kościele i pielęgnację lip wokół kościoła.

16. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Woli Łuszczewskiej. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Nowej Górnej.

17. Na stoliku z prasą znajdują się wizytówki Fundacji Avalon z prośbą o darowiznę 1,5 % podatku na rzecz rehabilitacji wnuka naszej parafianki Kacpra N. Kacper przyszedł na świat w lipcu ubiegłego roku z ciąży bliźniaczej z rzadkim zespołem TAPS. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Jednak chłopiec jest silny, przeżył, a intensywna rehabilitacja przynosi dobre efekty. Stąd prośba o wsparcie dalszego leczenia do uzyskania pełnej sprawności. Rodzina z góry serdecznie dziękuje za życzliwość i dobre serce. Bóg zapłać.

18. Zachęcam do przynoszenia książek na nasz kiermasz parafialny. Książki można zostawiać w małej kruchcie.

19. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek od godz. 15.00.

20. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Maria Franiak, pochodząca z Lisic. Pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

21. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.