Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024 r.

1. Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego kolejna Msza św. o godz. 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.30. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę o godz. 19.00 na plebanii.

4. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 11.30.

5. Ze względu na oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

7. Za tydzień, 7 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00 w naszym kościele.

8. Próba generalna do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek 5 kwietnia po wieczornej Mszy św.

9. Zachęcam do modlitwy nowenną do Miłosierdzia Bożego odprawianą w tygodniu po Mszach św.

10. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w piękne przygotowanie kościoła i liturgii na Triduum Paschalne. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przygotowały w tym roku Ciemnicę i Grób Pana Jezusa oraz ołtarz do Świąt Wielkanocnych. Z serca dziękuję druhom i druhnom z OSP z Bieniewa i Gawartowej Woli za trzymanie straży przy Grobie Pańskim, a także p. organistce, służbie liturgicznej i asyście procesyjnej: paniom, panom, młodzieży i dzieciom.

11. Dziękuję parafianom, którzy ofiarowali w tym roku na Święta Wielkanocne nowe duże kropidło, białe obrusy na stoły do święcenia pokarmów oraz banery do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

12. Bóg zapłać za ofiarowane do kościoła żonkile i oczyszczenie kopuły na chrzcielnicy.

13. W sobotę 6 kwietnia na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Lisic, natomiast w sobotę 13 kwietnia do sprzątania kościoła, terenu wokół kościoła i cmentarza zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Będzie to sprzątanie przed bierzmowaniem i wizytacją kanoniczną, które odbędą się 14 kwietnia.

14.  W niedzielę 14 kwietnia w naszej parafii będziemy gościć bp. Michała Janochę, który podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Szczegółowy plan wizytacji:

• godz. 8.30 – powitanie liturgiczne w bramie kościoła (ucałowanie relikwii i pokropienie wiernych wodą święconą); przekazanie kluczy od kościoła i stuły (władzy)

• godz. 8.40 – spotkanie Ks. Biskupa z Grupami Parafialnymi w kościele

• godz. 9.00 – Msza św. z homiliąbp. Michała Janochy; powitanie Księdza Biskupa przez przedstawicieli parafii (dorośli i dzieci) i ks. Proboszcza; sprawozdanie duszpasterskie i gospodarczeks. Proboszcza; po modlitwie po Komunii św. sprawozdania grup parafialnych: Koła Żywego Różańca, Grupy Misyjne (Ewangelizacyjne Komórki Parafialne), Służba liturgiczna

• godz. 10.00 – spotkanie na plebanii z Radą Parafialną, pracownikami parafii i władzami samorządowymi

• godz. 11.30 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania

• godz. 13.00 – procesja na cmentarz parafialny; modlitwa przy kwaterze pierwszych zmarłych franciszkanów z Niepokalanowa, następnie przy kwaterze żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny oraz za wszystkich zmarłych parafian

• godz. 14.00 – Obiad na plebani w gronie kapłanów z dekanatu błońskiego

• godz. 15.00 – Wizyta w Domu Opieki św. Kosmy i Damiana w GawartowejWoli

1. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się na plebanii w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na dalsze prace remontowe. Dziękuję za przekazane książki i składane ofiary w ramach naszego kiermaszu parafialnego.

3. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.