Niedziela Słowa Bożego – 21 stycznia 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek zaprasza każdego ucznia Chrystusa, aby Biblia nie była jedną z wielu ksiąg, ale stawała się dla nas żywym Słowem Boga. Zachęcam, aby codziennie sięgać do Biblii, modlić się Słowem Bożym i starać się nim żyć na co dzień.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się druga część „III Dziecięcego przeglądu kolęd”. Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania.

3. Dziś i jutro, 21 i 22 stycznia, przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych dziadkach również w modlitwie.

4. We wtorek przypada 11. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach.

5. W czwartek obchodzić będziemy święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła kończące Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. wraz z rodzicami w niedzielę 28 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na dalsze prace remontowe.

8. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i odśnieżenie terenu wokół kościoła parafianom z Prus. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Pawłowic (bloki).

9. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu odśnieżały teren wokół kościoła.

10. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: poniedziałek, środa – piątek od godz. 15.00, sobota od godz. 10.30.

11. W ostatnim tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Kalinowska z Maszny. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 11.00. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.