Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – 24 marca 2024 r.

1. Dzisiaj Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, czas bezpośredniego przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Dziękuję dzieciom, które w ubiegłą niedzielę na plebanii wykonały kartki wielkanocne dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli, a także rodzicom za zaangażowanie. Kartki zostaną wręczone jutro podczas Mszy św., którą odprawię w domu opieki. Kartki można obejrzeć w bocznym ołtarzu.

4. Dziś kończy się nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania  życia ludzkiego.  Obchodzimy także Narodowy Dzień Życia. Na stoliku z prasą dostępny jest modlitewnik „280 dni modlitwy za życie zagrożone”.

5. Próby do sakramentu bierzmowania odbędą się 25 i 27 marca (poniedziałek i środa) po wieczornych Mszach św.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.

7. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie spowiedzi. Z sakramentu pokuty można skorzystać do środy włącznie przed każdą Mszą św.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

8. W Wielki Czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Mszą św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnicy) do godz. 21.00. W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa, a dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św., obchodzą rocznicę tej uroczystości.

9. Wielki Piątek rozpoczniemy Jutrznią i Godziną czytań o godz. 8.00. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej. Będzie ona odmówiona po Jutrzni. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnicy). Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy.

10. Wielką Sobotę rozpoczniemy również Jutrznią i Godziną czytań o godz. 8.00. Następnie nowenna do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa.

11. Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 9.00 do 12.00.

12. Na stoliku z prasą znajduje się lista, na którą można się wpisywać, podając godziny adoracji Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum Paschalnego (Wielki Piątek i Wielka Sobota). Mogą się wpisywać grupy parafialne, rodziny i osoby indywidualne.

13. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy Wigilią Paschalną w sobotę o godz. 19.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Procesja rezurekcyjna w Niedzielę Wielkanocną o godz. 7.00. Po procesji Msza św. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. Kolejna Msza św. o godz. 11.30.

14. Proszę, aby dzieci i młodzież, które były na Drodze Krzyżowej minimum 5 razy zgłosiły się w zakrystii. Wręczenie nagród w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia.

15. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z sołectwa Izbiska. W sobotę 6 kwietnia na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Lisic, natomiast w sobotę 13 kwietnia do sprzątania kościoła, terenu wokół kościoła i cmentarza zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami przed bierzmowaniem i wizytacją kanoniczną, które odbędą się 14 kwietnia.

16.  W niedzielę 14 kwietnia w naszej parafii będziemy gościć bp. Michała Janochę, który podczas Mszy św. o godz. 11.30 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Szczegółowy plan wizytacji Księdza Biskupa podam za tydzień.

17. Spotkanie rady parafialnej odbędzie się na plebanii w niedzielę 7 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.30.

18. Trwa zbiórka za I kwartał tego roku na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

19. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

20. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.

21.

22.