NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy szczególnie rodziny naszej parafii. Niech ten dzień przyczyni się do wzmocnienia więzi w naszych ogniskach domowych.

2. Dziś gościmy ks. Zbigniewa Bigdę, który od kilkunastu lat jest misjonarzem w Kazachstanie. Po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na potrzeby swojej parafii.

3. Na zakończenie Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z okazji kończącego się roku 2023. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga wysławiamy będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Jutro 1 stycznia obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to święto nakazane. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Msze św. według porządku niedzielnego.

5. 1 stycznia przypada 57. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem „Sztuczna inteligencja i pokój”. Orędzie papieża Franciszka znajduje się na parafialnej stronie internetowej i w biuletynie parafialnym. Pamiętajmy w codziennej modlitwie o pokój na świecie.

6. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

7. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie nazywaną Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona zostanie na misje. Po Mszy św. o godz. 9.00 z racji pierwszej soboty miesiąca odmówimy litanię do Niepokalanego Serca Maryi.

8. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w niedzielę 7 stycznia o godz. 19.00 na plebanii.

9. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowanie odbędzie się w niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00.

10. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowaną przez siebie kolędę. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „III Dziecięcy przegląd kolęd” w naszej parafii.

11. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Bieniewa Wieś. W najbliższy piątek na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Trzcińca i Stelmachowa.

12. Na Dom Samotnej Matki w Archidiecezji Warszawskiej zebraliśmy 384 zł, a na Katolicki Uniwersytet Lubelski 467 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

13. Trwa zbiórka za IV kwartał na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

14. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Rozstrzygnięcie konkursy roratniego. Najpilniej na roraty chodził Adam M. Zapraszam po odbiór nagrody (puzzle).

16. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od wtorku do piatku od godz. 15.00.

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.