IV niedziela zwykła – 28 stycznia 2024 r.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę stycznia, przypada 71. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36). Pamiętajmy w modlitwach o chorych i o tych, którzy się nimi opiekują.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św. wraz z rodzicami odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. W piątek przypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Poświęcenie gromnic na początku Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W zakrystii można kupić świece.

4. Z racji pierwszego piątku miesiąca, 2 lutego, po Mszy św. o godz. 8.00 odmówimy litanię do Serca Pana Jezusa i akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

7. W sobotę z racji przypadającego wspomnienia św. Błażeja podczas Mszy św. będzie można uzyskać specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła.

8. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę, 4 lutego, po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w niedzielę 4 lutego o godz. 19.00 na plebanii.

10. Odpust św. Walentego, patrona naszego kościoła, będziemy przeżywać w niedzielę 11 lutego, gdyż 14 lutego w tym roku wypada Środa Popielcowa.  11 lutego przypada także wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. będzie udzielane specjalne błogosławieństwo i sakrament namaszczenia dla osób chorych. Zwracam się z serdeczną prośbą o pomoc w przywiezieniu i odwiezieniu osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie dojechać do kościoła.

11. Nowenna do Matki Bożej z Lourdes rozpoczyna się 2 lutego. Treść modlitwy zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej. W zakrystii można nabyć wodę z Lourdes.

12. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafiankom z Pawłowic (bloki). W najbliższą sobotę na godz. 9.30 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Marysinka.

13. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: poniedziałek – czwartek od godz. 15.00, w sobote od godz. 11.00.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.