IV niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Wielkiego Postu zwaną niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się, Jerozolimo”). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.

2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, wraz z rodzicami, po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Tego dnia po Mszy św. o godz. 11.30 wspólnie z dziećmi na plebanii będziemy przygotowywali kartki wielkanocne dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli. Zapraszam do pomocy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., a także starsze dzieci i młodzież.

6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się w niedzielę 24 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież po Mszy św. nie wchodziły do zakrystii, ale poczekały na podpisy w ławkach.

8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej.

9. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Serok (Parcele i Wieś). W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Pawłowic (Wieś).

10. Bóg zapłać za  ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

11. Serdecznie dziękuję p. Krzysztofowi J. za naprawienie drzwi do kościoła od strony zakrystii.

12. Rozpoczęliśmy zbiórkę za I kwartał tego roku na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

13. Dziękuję za książki przynoszone do małej kruchty. Proszę nie przynosić archiwalnych numerów czasopism (także religijnych).

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Kazimierz Słowiński ze Starego Łuszczewka i śp. Mieczysław Mosek z Bieniewa Wieś, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14.00.  Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.