III niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 9.00 Gorzkie Żale, po Mszy św. o godz. 11.30 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego (relikwie św. Faustyny).

2. Kończymy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie dziękuję o. Michałowi Szałkowskiemu OP za towarzyszenie nam na drodze nawrócenia i wzrostu duchowego. Niech Pan Bóg błogosławi Ojcu w dalszej  posłudze duszpasterskiej.

3. Dziś przypada 17. rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie, natomiast jutro dzień jego imienin. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Jutro Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

5. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 6 marca o godz. 19.00 na plebanii.

6. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, wraz z rodzicami, w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

7. W niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 11.30 wspólnie z dziećmi na plebanii będziemy przygotowywali kartki wielkanocne dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli. Zapraszam do pomocy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św., a także starsze dzieci i młodzież.

8. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież po Mszy św. nie wchodziły do zakrystii, ale poczekały na podpisy w ławkach.

9. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej.

10. W sobotę 9 marca na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Serok (Parcele i Wieś).

11. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na dalsze inwestycje w naszej parafii.

12. Rozpoczęliśmy zbiórkę za I kwartał tego roku na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Bardzo proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

13. Dziękuję za książki przynoszone do małej kruchty. Proszę nie przynosić archiwalnych numerów czasopism (także religijnych).

14. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Marianna Łobodowska z Bieniewa Parceli i śp. Irena Zdanowska z Marysinka. Polecajmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

15. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.