III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia 2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Radości – „Gaudete! Radujmy się, bo Pan jest już blisko!”. Trzecia niedziela Adwentu rozpoczyna Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2. Dzieci, na planszy, tam gdzie są wolne miejsca, przyczepiają aniołki ze swoimi zdjęciami. Tymi aniołkami przyozdobimy choinki w kościele.

3. Dzieci i młodzież, które będą miały przynajmniej sześć obecności na roratach, proszę, aby wpisywały się na listę w zakrystii (do przyszłej niedzieli). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w niedzielę 31 grudnia.

4. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

5. Jeszcze dzisiaj można na naszym kiermaszu nabyć różne drobiazgi (książki, puzzle, pluszaki, szopki). Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na opłacenia choinek do kościoła.

6. Zachęcam, aby w przyszłą niedzielę podczas Wieczerzy Wigilijnej zachować zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po wieczerzy wigilijnej zapraszam na Pasterkę o północy. Po Pasterce będzie zbiórka do puszek na Dom Samotnej Matki w Archidiecezji Warszawskiej.

7. W niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Każde dziecko będzie mogło zaprezentować przygotowany przez siebie utwór. Można wystąpić solo, w duecie lub w większej liczbie osób. Zachęcam do włączenia się w „III Dziecięcy przegląd kolęd” w naszej parafii.

8. Roraty odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy. Dzieci i młodzież przed Mszą św. gromadzą się z lampionami pod chórem i dołączają do procesji wejścia.

9. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

10. Po Mszach św. pani organistka rozprowadza w kościele opłatki wigilijne.

11. W zakrystii można nabyć świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

12. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafiankom ze Starego Łuszczewka. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Bieniewa Parceli.

13. Dziękuję za przygotowanie kościoła do Świąt Narodzenia Pańskiego.

14. W środę po Mszy św. roratniej proszę mężczyzn o pomoc w oprawieniu choinek w kościele i zawieszenie lampek, a panie, dzieci i młodzież o przybranie drzewek bombkami i aniołkami.

15. Trwa zbiórka za IV kwartał na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną.

17. Grudniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

18. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.