II niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przypada niedziela Dzieła Pomocy Misjonarzom Ad gentes, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne.

2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 10 marca po Mszy św. o godz. 9.00, a  dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Bardzo proszę, aby dzieci i młodzież po Mszy św. nie wchodziły do zakrystii, ale poczekały na podpisy w ławkach.

5. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w najbliższy piątek. Będą trwały do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Szałkowski OP, asystent Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców Archidiecezji Warszawskiej. Msze św. z nauką rekolekcyjną w piątek i w sobotę o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź w sobotę o godz. 8.30 i 17.30; będą spowiadali także ojcowie franciszkanie z Niepokalanowa. Niedzielna taca będzie przeznaczona na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty.

6. Pierwszego dnia rekolekcji przypada pierwszy piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 9.00, natomiast Droga Krzyżowa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 8.30 i 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 11.30.

7. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00 (w rekolekcje po Mszy św. o godz. 18.00), a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej.

9. Msze św. w poniedziałki, środy i piątki odprawiane są o godz. 17.00.

10. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Gawartowej Woli (Parcele). W sobotę 9 marca na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Serok (Parcele i Wieś).

11. Rozpoczynamy zbiórkę za I kwartał tego roku na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Bardzo proszę o odbiór zeszytów.

12. Zakończyłem wizytę duszpasterską – kolędę. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, wspólne modlitwy, szczere rozmowy oraz złożone ofiary. Przede wszystkim słowa wdzięczności kieruję do osób, które mnie woziły oraz podejmowały posiłkami. Rodziny, które z różnych względów nie mogły być w domach w czasie trwania kolędy, a życzą sobie obecności kapłana oraz błogosławieństwa swojej rodziny, proszone są o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii. Ofiary złożone podczas tegorocznej kolędy zostaną przeznaczone na remont i wyposażenie kancelarii parafialnej.

13. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.