II NIEDZIELA ADWENTU – 10 grudnia 2023 r.

1. Kończymy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia okresu Świąt Narodzenia Pańskiego. Serdecznie dziękujemy ks. Tomaszowi Zaczkiewiczowi, pallotynowi, za wygłoszone rekolekcje oraz osobom mówiącym swiadectwa. Niech piękne nauki motywują nas do podejmowania walki duchowej z grzechem i wydadzą jak najlepsze owoce w naszym życiu.

2. Dzisiaj przypada XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

3. Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można przystąpić po Mszy św. Deklaracje dostępne są na stoliku z prasą.

4. Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Matki Najświętszej, odprawiane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy. Dzieci i młodzież przed Mszą św. gromadzą się z lampionami pod chórem i dołączają do procesji wejścia.

5. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Po Mszach św. pani organistka rozprowadza w kościele opłatki wigilijne.

7. W zakrystii można nabyć świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na stole wigilijnym nie powinno zabraknąć światła świecy, która przypomni nam o tych, którzy naszej pomocy potrzebują.

8. Serdecznie dziękuję dzieciom, które w ubiegłą niedzielę przygotowały kartki bożonarodzeniowe dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Wysyłając życzenia bożonarodzeniowe, starajmy się wybierać kartki świąteczne i ilustracje załączane do e-maili i SMS-ów, na których będzie zawarta tajemnica Bożego Narodzenia. Treść życzeń również powinna odnosić się do przeżywanych przez nas religijnych wydarzeń.

11. W ubiegłą niedzielę za na Seminarium Duchowne w Warszawie zebraliśmy 248 zł.

12. Trwa zbiórka za IV kwartał na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

13. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej parafii.

14. Grudniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

15. Proszę o przygotowanie kościoła na nastepną niedzielę parafian ze Starego Łuszczewka. Sprzątanie kościoła w  sobotę 16 grudnia o godz. 9.00.

16. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Michalaka z Niepokalanowa i śp. Ryszarda Osowskiego z Bieniewa Wieś. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

17. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.