I niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne w Warszawie.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia rozważań Drogi Krzyżowej.

3. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa we Mszy św., wraz z rodzicami, odbędzie się w niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 11.30.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

5. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE przygotowujące nas do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego rozpoczniemy w piątek 1 marca. Będą trwały do niedzieli. Rekolekcje poprowadzi o. Michał Szałkowski OP, asystent Żywego Różańca oraz Różańca Rodziców Archidiecezji Warszawskiej.

6. Lutowy numer miesięcznika „Różaniec” jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Nowej Górnej. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian z Gawartowej Woli (Parcele).

8. Zachęcam do przynoszenia książek na nasz kiermasz parafialny. Książki można zostawiać w małej kruchcie.

9. W tym tygodniu kończę wizytę duszpasterską – kolędę. Rodziny, które z różnych względów nie mogły być w domach w czasie trwania kolędy, a życzą sobie obecności kapłana oraz błogosławieństwa swojej rodziny, proszone są o zgłaszanie się w kancelarii lub zakrystii.

10. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu od poniedziałku do środy, codziennie od godz. 15.00.

11. W ostatnim czasie odeszły do wieczności śp. Irena Kaczmarczyk z Serok Wieś i śp. Barbara Felczak z Marysinka (pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 11.00). Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.