I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023 r.

1. Rozpoczynamy ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Matki Najświętszej, odprawiane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 oraz w soboty o godz. 8.00. Na roraty przynosimy ze sobą lampiony. Dzieci komunijne oraz kandydaci do bierzmowania na roraty przychodzą co najmniej 3 razy. Dzieci i młodzież przed Mszą św. gromadzą się z lampionami pod chórem i dołączają do procesji wejścia.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Po tej Mszy św. spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

4. Po Mszy św. o godz. 11.30 wspólnie z dziećmi na plebanii będziemy przygotowywali kartki bożonarodzeniowe dla osób starszych przebywających w Domu Opieki świętych Kosmy i Damiana w Gawartowej Woli. Zapraszam do pomocy także starsze dzieci i młodzież. Przynosimy ze sobą nożyczki.

5. Od dziś do zakończenia rekolekcji w dużej kruchcie trwa Mikołajkowy kiermasz książek, puzzli i pluszaków. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na remont dachu na naszym kościele.

6. Jutro Msza św. o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

7. W środę, we wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, na roratach będzie niespodzianka dla dzieci.

8. Katecheza dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę o godz. 19.00 na plebanii.

9. W piątek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 12.00 w kościele Godzina Łaski. Zachęcam także do indywidualnej modlitwy w tym czasie. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego będzie można podjąć po Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Deklaracje dostępne będą na stoliku z prasą.

10. Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w najbliższy piątek. Będą trwały do niedzieli. W piątek i w sobotę Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Zaczkiewicz, pallotyn, proboszcz parafii św. Wojciecha w Ostrołęce. Spowiedź w sobotę: rano od godz. 8.30 i wieczorem od 17.30. W spowiedzi będą pomagać ojcowie franciszkanie.

11. W każdą niedzielę Adwentu o godz. 8.40 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

12. Na stoliku z prasą za dowolną ofiarą dostępna jest zdrapka adwentowa. Jest to propozycja skierowana do dzieci, młodzieży, osób dorosłych, starszych i całych rodzin. Więcej o zdrapce na parafialnej stronie internetowej.

13. W naszej tradycji utrwalił się zwyczaj ustawiania w kościele wieńca adwentowego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele Adwentu. Postarajmy się o taką dekorację także
    w naszych domach.

14. Po Mszach św. pani organistka rozprowadza w kościele opłatki wigilijne.

15. W zakrystii można nabyć świece CARITAS – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na stole wigilijnym nie powinno zabraknąć światła świecy, która przypomni nam o tych, którzy naszej pomocy potrzebują.

16. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Seminarium Duchowne w Warszawie.

17. W przyszłą niedzielę przypada XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, obchodzony w tym roku pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

18. Trwa zbiórka za IV kwartał na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

19. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę parafianom z Gawartowej Woli (Wieś). Za dwa tygodnie w  sobotę 16 grudnia na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian ze Starego Łuszczewka.

20. Grudniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

21. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.