Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.

2. Po Mszach św. z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Katecheza przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 na plebanii. W styczniu i w lutym spotkania przed chrztem będą w niedziele, a nie w środy.

4. Jutro Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 14 stycznia po Mszy św. o godz. 9.00, a dla dzieci przygotowujących się wraz z rodzicami do pełnego uczestnictwa we Mszy św. w niedzielę 28 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się „III Dziecięcy przegląd kolęd”. Dzieci z naszej parafii będą śpiewały i grały na instrumentach kolędy. Proszę młodych wykonawców o zgłaszanie się w zakrystii (należy podać imię i nazwisko oraz tytuł wykonywanej kolędy). Ze względu na ferie zimowe można będzie wystąpić także w niedzielę 21 stycznia po Mszy św. o godz. 11.30.

7. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na dalsze prace remontowe w naszej parafii.

8. W styczniu i w lutym, ze względu na wizytę duszpasterską, Msze św. w dni powszednie – z wyjątkiem świąt i uroczystości – odprawiane są o godz. 8.00. W środę kancelaria jest czynna tylko rano od godz. 9.00-10.00.

9. Ksiądz Zbigniewa Bigda serdecznie dziękuje za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Na misje w Kazachstanie w naszej parafii zebrał 3200 zł.

10. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła zapraszam parafian Podkampinosu.

11. Trwa zbiórka za IV kwartał na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary. Proszę o odbiór pozostałych zeszytów.

12. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w kredę i kadzidło.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Szczęść Boże.

15. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu: poniedziałek i od środy do piątku od godz. 15.00, w sobotę od godz. 10.30.