Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia. Nie służy ona jedynie tworzeniu nastroju i dodawaniu blasku pięknie nakrytemu stołowi. Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości  – powiedział bp Artur Miziński, sekretarz generalny Episkopatu Polski.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to inicjatywa, dzięki której Polacy już od 1994 r. w bardzo skuteczny sposób pomagają potrzebującym dzieciom. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pomoc dla dzieci w Polsce i za granicą.

Biskup Miziński podkreślił: „Niech światło tej świecy łączy Polaków w czynieniu dobra. Jezus przyszedł do nas jako małe, bezbronne dziecię i dał nam szansę na spotkanie Boga w drugim człowieku, szczególnie tym małym i potrzebującym wsparcia”.

Świece CARITAS można nabyć po Mszach św. w zakrystii.