Przestrzegamy przed oszustami

W sieci pojawiła się strona aligion.app, która tworząc podstrony między innymi warszawskich parafii i kościołów, oferuje usługi typu: „zamów nabożeństwo”, „wesprzyj parafię”. Mamy już pewność, że co najmniej kilka parafii tam funkcjonujących nie podpisywało żadnych umów z organizatorami tego przedsięwzięcia, dlatego prawdopodobnie jest to systemowe zdarzenie tzw. naruszenia cyberbezpieczeństwa. Usługi zamawiane na tej stronie, wbrew intencjom ofiarodawców, nie trafiają do duszpasterzy, parafii. Prosimy o rozwagę.