Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia w naszej parafii rozpoczęła się peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. Na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 obraz jako pierwsi przejęli parafianie z Bieniewa Parceli.

Jest to szczególny czas łaski. W Kościele przeżywamy, ogłoszony przez papieża Franciszka, Jubileuszowy Rok Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”, a w parafii w ubiegłym roku odbyły się Misje Święte pod hasłem „Jezu, ufam Tobie!”, a w tym roku przeżywaliśmy ich renowację.

Rodziny naszej parafii pragną otworzyć nie tylko drzwi swoich mieszkań, ale przede wszystkim swoje serca, by doświadczyć Bożego Miłosierdzia i stać się prawdziwymi apostołami miłosierdzia.

Będzie to dla nas okres szczególnych łask i cudów, jak powiedział ksiądz Proboszcz w homilii. Tam, gdzie jest szczera wiara, ufność i otwartość, tam objawiają się znaki Bożej miłości. Możemy być ich świadkami, one mogą dokonać się w naszej codzienności, bo Jezus nieustannie uzdrawia, przebacza i ożywia miłość.