ODPUST ŚW. WALENTEGO – 14 lutego

1. Dzisiaj obchodzimy odpust św. Walentego, patrona naszego kościoła. Specjalne błogosławieństwo i sakrament namaszczenia dla osób ciężko chorych w naszej parafii udzielany jest podczas Mszy św.

2. Dziś rozpoczyna się także 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Zachęcam do podejmowania wielkopostnych postanowień abstynenckich i wpisywania się do parafialnej Księgi Trzeźwości.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, w którym przygotowujemy się do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00.

4. W tym dniu obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście ścisłym osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

5. W środę rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

6. Tego dnia kancelaria parafialna będzie NIECZYNNA.

7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki po Mszy św. o godz. 17.00 (zmiana godz. Mszy św. z 8.00 na 17.00), a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy. Proszę wspólnoty parafialne o zgłaszanie się do poprowadzenia Drogi Krzyżowej.

8. Za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie.

9. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

10. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 28 lutego po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku będą obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii św. w niedzielę 7 marca po Mszy św. o godz. 11.30.

12. Lutowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

13. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę inwestycyjną oraz na ogrzewanie kościoła i dalsze prace remontowe.

14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

• 15 lutego (poniedziałek) Lisice, od godz. 15.00

• 16 lutego (wtorek) Podkampinos, nr. 1-24 i ul. Jagodowa, od godz. 15.00