NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 4 kwietnia 2021 r.

A myśmy się chlubić powinni
Krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa.
W Nim jest zbawienie,

życie i zmartwychwstanie nasze.

Drodzy Parafianie i osoby bliskie naszej parafii!

Uczestniczymy w przeżyciu Świętego Triduum Paschalnego: tajemnicy Eucharystii, Kapłaństwa, Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niech będzie ono dla Was wszystkich czasem kontemplacji życiodajnego krzyża oraz sposobnością do odnowienia radości i mocy Bożej płynących ze zmartwychwstania Chrystusa. Niech Matka Najświętsza Współodkupicielka wyprosi Wam pomnożenie wiary prowadzącej do nieba, zapali światło nadziei prowadzące po ścieżkach życia i utwierdzi w miłości, której wzór dał nam Chrystus, abyście odważnie świadczyli o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.
Błogosławionych i owocnych Świąt Paschalnych!

1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. o godz. 7.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.30. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Zachęcam do modlitwy nowenną do Miłosierdzia Bożego odprawianą w tygodniu po Mszach św.

4. We wtorek na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić z zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

5. Ze względu na oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Za tydzień, 11 kwietnia, przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcam do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00 w naszym kościele.

7. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w piękne przygotowanie kościoła i liturgii. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które przygotowały w tym roku Ciemnicę i Grób Pana Jezusa oraz ołtarz do Świąt Wielkanocnych.

8. Bóg zapłać p. Cezaremu Wojtyrze za ofiarowane do kościoła żonkile i tulipany.

9. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

10. Bóg zapłać za ofoary złożone w ostatnim czasie na kwiaty do Grobu Pańskiego i dalsze prace remontowe. Zostało jeszcze parę zeszytów do odebrania.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.