IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 stycznia 2021 r.

1. Dziś, w ostatnią niedzielę stycznia, przypada 68. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem „Wszystko, co czynimy dla bliźniego, czynimy dla Jezusa…” (bł. Karol de Foucault). Pamiętajmy w modlitwach o chorych i o tych, którzy się nimi opiekują. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

2. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00.

3. Jutro Msza św. o godz. 8.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

4. We wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Poświęcenie gromnic na początku Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. W zakrystii można kupić świece.

5. Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy.

6. W środę z racji przypadającego wspomnienia św. Błażeja podczas Mszy św. będzie można uzyskać specjalne błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła.

7. Od piątku rozpoczniemy nowennę do św. Walentego, którą będziemy się modlić w tygodniu po Mszach św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Teksty modlitw dostępne są na stoliku z prasą. Odpust będziemy przeżywać w niedzielę 14 lutego.

8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00. Spowiedź przed Mszą św. Chorych będę odwiedzał od godz. 10.30. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w kancelarii.

9. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

10. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w niedzielę 7 lutego o godz. 19.30 na plebanii.

11. Do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji zebraliśmy 449 zł. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.

12. Pragnę serdecznie podziękować za rozebranie choinek, szopki i porządki w kościele w dniu wczorajszym następującym osobom: pp. Agnieszce i Danielowi Kopcom, paniom: Małgorzacie i Annie Bańkowskim, Anecie Konarzewskiej oraz panom: Krzysztofowi Juszczalowi, Grzegorzowi Komendarkowi i Piotrowi Szewczykowi. Bóg zapłać za poświęcony czas i pomoc.

13. Styczniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

14. Ogłoszenie Wójta gminy Teresin: Informujemy o przeprowadzanej obecnie na terenie gminy kompleksowej inwentaryzacji źródeł ciepła. Ankietę przeprowadzają ankieterzy posiadający stosowne upoważnienia z Urzędu Gminy Teresin.
    Dzięki dokładnemu spisowi Gmina Teresin będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pozaklasowych źródeł ciepła dla mieszkańców oraz do innych zadań z zakresu ochrony powietrza. Ankietę można też wypełnić poprzez stronę internetową. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wizyta duszpasterska w tym tygodniu:

• 1 lutego (poniedziałek) Pawłowice, nr. 30-49, od godz. 15.00
  • 2 lutego (wtorek) Pawłowice, nr. 5-12, 64-71, 100-102 od godz. 11.00