V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 kwietnia 2019 r.

1. Próby dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00, w poniedziałek 8 i 15 kwietnia po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Próba generalna dla kandydatów i świadków w czwartek 25 kwietnia o godz. 17.00. Świadkowie na próbę przynoszą zaświadczenie o przyjęciu sakramentu bierzmowania. Proszę o obecność także rodziców, którzy przywitają i podziękują za udzielenie sakramentu Księdzu Biskupowi. Spowiedź przed bierzmowaniem 26 kwietnia o godz. 16.00. Sakramentu bierzmowania udzieli naszej młodzieży ks. bp Rafał Markowski w sobotę 27 kwietnia o godz. 18.00.

3. Do sprzątania kościoła przed Świętym Triduum Paschalnym i uroczystością sakramentu bierzmowania zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami w sobotę 13 kwietnia o godz. 9.00.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki po Mszy św. o godz. 17.00, a Gorzkich Żali w niedziele po Mszach św. naprzemiennie o godz. 9.00 i 11.30. Kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne uczestniczą w Drodze Krzyżowej przynajmniej trzy razy.

5. Najbliższą Drogę Krzyżową poprowadzi Koło Żywego Różańca z Bieniewa Parcele.

6. Za tydzień, Niedzielą Palmową Męki Pańskiej, rozpoczniemy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Przed Mszą św. gromadzimy się na placu przed kościołem.

7. Odprawa dla wszystkich ministrantów i lektorów przed Świętym Triduum Paschalnym w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 9.00.

8. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

9. Kontynuujemy zbiórkę makulatury na budowę studni w Czadzie (Afryka). Suche kartony i papier można przywozić w niedziele i po Mszach św. zostawiać w domu katechetycznym. Pamiętajmy, że 1 kg makulatury to 75 litrów wody pitnej w Afryce .Ostatnio wywieziono na skup około 600 kg makulatury. Dziękuję pp. Beacie i Krzysztofowi Juszczalom za koordynowanie akcji.

10. Kwietniowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

11. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.