Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018 r.

1. We wtorek na Mszy św. o godz. 8.00 będziemy się modlić o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

2. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej oraz Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

3. Tego dnia, 1 września, przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. za poległych w latach 1939-1945 zostanie odprawiona o godz. 8.00. Po Mszy św. udamy się na cmentarz i pomodlimy się za poległych żołnierzy, którzy tam spoczywają.

4. W niedzielę 9 września obchodzić będziemy dożynki parafialne. Procesja eucharystyczna zostanie w związku z tym przeniesiona z pierwszej na drugą niedzielę miesiąca. Zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci komunijne i rocznicowe. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Izbisk i Pawłowic (sołectwo Izbiska). Tradycyjnie proszę o przygotowanie wieńców i koszy dożynkowych, upieczenie ciast i dostarczenie napojów.

5. Pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 16 września po Mszy św. o godz. 9.00.

6. Od września rozpocznie się także przygotowanie dzieci klas III do Pierwszej Komunii św. Spotkanie dla dzieci z rodzicami w niedzielę 16 września, po Mszy św. o godz. 11.30. Prośba o zapisywanie dzieci.

7. Rozpoczęliśmy zbiórkę za III kwartał na dalsze prace remontowe. Osoby chętne do przeprowadzenia zbiórki proszę o odbiór zeszytów.

8. W Niepokalanowie 1 września o godz. 12.00 odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji.

9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Aleksandra Jankowskiego pochodzącego z Nowej Górnej, śp. Marka Wojciewskiego z Gawartowej Woli i śp. Rozalię Zawadzką pochodzącą ze Starego Łuszczewka. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.