Start Ogłoszenia

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA – 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza, rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na seminarium duchowne w Warszawie.

 2. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30.

 3. Dziś także przypada 23. rocznica kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej. Sama s. Faustyna opisała to wydarzenie z detalami ponad 60 lat wcześniej, pod koniec marca 1937 roku. Zachęcam do lektury jej „Dzienniczka” i biuletynu parafialnego.

 4. Od jutra zapraszam na nabożeństwa majowe odprawiane w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele naprzemiennie po Mszy św. o godz. 9.00 lub 11.30. Dzieci komunijne i kandydaci do bierzmowania przychodzą na nabożeństwo przynajmniej trzy razy. Zachęcam także do majówek przy kapliczkach i krzyżach na wioskach. Podtrzymajmy ten piękny polski zwyczaj.

 5. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych poleconych w wypominkach rocznych. Wypominki będą czytane na początku Mszy św.

 6. We wtorek kancelaria parafialne będzie nieczynna.

 7. W środę obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Jest to dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 9.00.

 8. Katecheza przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych planujących sakrament chrztu dziecka w najbliższym czasie odbędzie się w środę 3 maja o godz. 19.00 na plebanii.

 9. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.30. Chorych będę odwiedzał od godz. 15.00. Osoby potrzebujące spowiedzi i Komunii św. w domu proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 10. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej. Po tej Mszy św. zostanie odprawione Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.

 11. Od maja do końca września wieczorne Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w środy wieczorem będzie czynna od 17.00 do 17.45.

 12. Serdeczna Bóg zapłać zo ofiary złozone w ostatnim czasie.

 13. Od dzisiaj do 3 maja trwać będzie kiermasz „Weź książkę na majówkę”. Otrzymaliśmy od wydawnictwa Gość Niedzielny bardzo dużo ciekawych książek o tematyce religijnej. Jeżeli ktoś jest zainteresowany książkami dotyczącymi najnowszej historii Polski wydanymi przez IPN (Instytut Pamięci Narodowej) proszę o kontakt (książki są dostępne na plebanii).

 14. W ramach kiermaszu parafialnego zbieramy na ramę do naciągnięcia płótna Józefa Chełmońskiego „Męczeństwo św. Bartłomieja”. Koszt ramy to koszt niekwalifikowalny, na który nie możemy pozyskać dotacji w ramach projektów. Koszt renowacji obrazu to 130 tys. zł i na te prace, które potrwają około 10 miesięcy, będę się starał zdobyć fundusze także poza parafią.

 15. Majowy numer miesięcznika Różaniec jest do odbioru dla prenumeratorów w zakrystii.

 16. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask.

Archiwum

Drukuj stronę WsteczOK
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.